Медицинские справочники серии «Библиотека «Здоровье Украины» Медицинские справочники серии «Библиотека «Здоровье Украины» Контакт Карта сайта
Професійно лікарю-практику

Содержание

справочника

Психіатр

Сучасна діагностика і лікування в психіатрії

Розумова відсталість

Розумова відсталість – це стан затриманого або неповного розвитку психіки, що виявляється в період дозрівання та, у першу чергу, характеризується порушенням здібностей, які забезпечують загальний рівень інтелектуальності, тобто когнітивних, мовних, моторних і соціальних спроможностей. Адаптивне поводження порушене завжди, але в сприятливих соціальних умовах, де хворому забезпечена підтримка. Це порушення у осіб із легким ступенем розумової відсталості може не мати явного характеру.

Основна роль у медико-соціальній реабілітації осіб з розумовою відсталістю належить психолого-педагогічному процесу. Дитина своєчасно повинна одержувати освіту за програмою, доступною рівню її інтелекту. Велике значення має виявлення і розвиток у дітей із розумовою відсталістю окремих більш збережених здібностей: в одних – фізичної спритності, в інших – музикальності, у третіх – схильності до малювання і т.д. Це, в подальшому, в тому числі й у дорослому віці, повинно бути враховане при виборі найбільш адекватної форми соціальної реабілітації, зокрема трудової діяльності.

Необхідна сімейна психотерапія з поясненням батькам всіх особливостей дитини, з обов’язковим наголосом на позитивних рисах її особистості, що потребують розвитку. Для успіху лікувально-корекційних заходів потрібен також постійний контакт лікаря і психолога з педагогами.

При виявленні специфічної нозологічної форми патології обміну, що призводить до розумової відсталості (фенлікетонурія, гіпотиреоз тощо), лікування повинно бути суворо специфічним у спеціалізованому закладі – з урахуванням рекомендацій медико-генетичної консультації та ендокринолога.

Медикаментозне лікування у всіх інших випадках спрямоване, у першу чергу, на підвищення рівня передумов інтелекту та на симптоматику, яка ускладнює основні клінічні прояви розумової відсталості дитини. Воно також повинно бути пов’язане з характером та патогенезом психічних порушень. Вибір терапії (препарат, його дози, тривалість лікування) проводиться відповідно до структури психопатологічного синдрому, віку, соматичного стану, індивідуальної переносимості препаратів. Найчастіше у таких осіб застосовують препарати нейрометаболічної, дегідратуючої, вазотропної дії, транквілізатори, «малі» нейролептики, протисудомні, антидепресивні, загальнозміцнюючі засоби. В більшості випадків лікування слід проводити в амбулаторних або напівстаціонарних умовах.

Посібник «Внутрішні хвороби. Підручник, заснований на принципах доказової медицини 2018/19»
Практикум врача
Справочники Полезное Информация

Гастроэнтеролог

Эндокринолог

Педиатр

Семейный врач

Дерматолог. Венеролог

Пульмонолог. Фтизиатр

Гинеколог

Детский эндокринолог

Офтальмолог

Лабораторные тесты

Терапевт (том 1)

Терапевт (том 2)

Участковый педиатр

Кардиолог

Травматолог

Аллерголог

Неотложные состояния

Детский гастроэнтеролог

Детский инфекционист

Иммунолог

Антимикробная терапия

Суточное мониторирование ЭКГ

Хирург

Психиатр

Детский пульмонолог

Инфекционист

Стоматолог

Уролог

Клинический опыт

Референтные нормы анализов

Лекарственные средства

Анкета читателя

О нас

Приобрести справочник

Реклама в справочниках

Новые проекты

Контакт

Сайт для врачей и медработников
Условия использования