Медицинские справочники серии «Библиотека «Здоровье Украины» Медицинские справочники серии «Библиотека «Здоровье Украины» Контакт Карта сайта
Професійно лікарю-практику

Содержание

справочника

Семейный врач

Протоколы диагностики и лечения заболеваний у детей

Инфекции, обусловленные Сhlamydophila pneumoniе

Общая информация
Інфекції, що спричинені Сhlamydophila pneumoniе, визначаються як хламідофільні, і викликають передусім уражeння дихальної та серцево-судинної систем. Збудник поширюється повітряно-крапельним шляхом, виділяючись від хворих та носіїв у невеликих кількостях. Хворіють діти приблизно з 5 років (за даними серологічних ретроспективних обстежень), у підлітковому віці інфікованість значно збільшується.
Для хворих на хламідійну пневмонію дітей молодшого шкільного віку більш властивим є порушення загального стану, наявність бронхообструктивного синдрому.

 

Клиническая картина
Клініка пневмонії, спричинена Сhlamydophila pneumoniе, характеризується спочатку тяжким фарингітом, захриплим голосом, лихоманкою, збільшенням шийних лімфатичних вузлів. У старшому віці частіше спостерігається в’ялий початок, помірне та нетривале підвищення температури тіла. Кашель спочатку сухий, непродуктивний, поступово підсилюється і набуває кашлюкоподібного характеру, без реприз, але супроводжується загальним ціанозом, тахіпное, блюванням. Загальний стан дітей погіршується. До кінця тижня кашель стає вологим, з’являється укорочення перкуторного тону та дрібноміхурцеві хрипи. У молодших школярів у разі переважання бронхообструктивного синдрому дрібноміхурцеві хрипи часто відсутні. Звертає увагу невідповідність симптомів пневмонії та маловираженість симптомів інтоксикації.

 

 

Диагностика
При рентгенологічному обстеженні множинні дрібнокоміркові інфільтровані тіні на фоні незначного здуття і підсилення малюнка легеневої тканини.
В аналізі крові прискорення ШЗЕ (до 40-60 мм/год) при нормальній кількості лейкоцитів або лейкоцитозі (до 20 х 109/л), підвищений рівень антихламідійних IgM.
Перебіг пневмонії довготривалий, може мати рецидивуючий характер, але прогноз сприятливий. Є дані про спонтанне одужання.

 

Лечение
Антибіотикотерапія – макроліди, в окремих випадках фторхінолони.

 

Посібник «Внутрішні хвороби. Підручник, заснований на принципах доказової медицини 2018/19»
Практикум врача

Клинический опыт

Справочники Полезное Информация

Гастроэнтеролог

Эндокринолог

Педиатр

Семейный врач

Дерматолог. Венеролог

Пульмонолог. Фтизиатр

Гинеколог

Детский эндокринолог

Офтальмолог

Лабораторные тесты

Терапевт (том 1)

Терапевт (том 2)

Участковый педиатр

Кардиолог

Травматолог

Аллерголог

Неотложные состояния

Детский гастроэнтеролог

Детский инфекционист

Иммунолог

Антимикробная терапия

Суточное мониторирование ЭКГ

Хирург

Психиатр

Детский пульмонолог

Инфекционист

Стоматолог

Уролог

Клинический опыт

Референтные нормы анализов

Лекарственные средства

Анкета читателя

О нас

Приобрести справочник

Реклама в справочниках

Новые проекты

Контакт

Сайт для врачей и медработников
Условия использования