Медичні довідники серії «Бібліотека «Здоров'я України» Медичні довідники серії «Бібліотека «Здоров'я України» Контакт Карта сайту
Професійно лікарю-практику

Нозологии

Лікарські засоби

Торговые марки

Подписка на новости

Подписаться     Отказаться

Дуфалак®

Дуфалак®, Duphalac®

Lactulose

Виробник: Solvay Pharmaceuticals B.V.

Форма випуску та склад
Сироп, у флаконах по 200 мл, 300 мл, 500 мл, 1000 мл, № 1.
Пакетики, які містять 15 мл сиропу, № 10, № 20, № 50.

1000 мл водного розчину містить 667 г лактулози; допоміжні речовини: вода.

Фармакологічні властивості
У товстій кишці лактулоза під впливом кишкової флори трансформується в низькомолекулярні органічні кислоти. Ці кислоти спричиняють зниження рН в просвіті кишки і через осмотичний ефект збільшення об’єму кишкового вмісту. Це стимулює перистальтику товстої кишки та нормалізує консистенцію калових мас. Запор минає, і відновлюється фізіологічний ритм травлення.
При печінковій енцефалопатії або печінковій (пре)комі лікувальний ефект лактулози пов’язаний з пригніченням росту протеолітичних бактерій за рахунок збільшення кількості ацидофільних бактерій (наприклад, лактобацил), трансформацією аміаку в іонізовану форму завдяки підкисленню вмісту кишечнику, проносним ефектом за рахунок низького рН і осмотичного ефекту, зміною метаболізму азоту в бактеріях через стимуляцію утилізації бактеріями аміаку для синтезу протеїну. В контексті вищевикладеного необхідно, однак, відзначити, що нейропсихічні прояви печінкової енцефалопатії не можна пояснити тільки високим рівнем аміаку. Проте описаний механізм зменшення його рівня лактулозою може бути аналогічним і для інших нітросполук.
Лактулоза майже не абсорбується після прийому внутрішньо і досягає кишечнику в незмінному стані. При застосуванні Дуфалаку® в дозі 40-75 мл лактулоза повністю метаболізується бактеріальною флорою. При застосуванні більших доз частина лактулози може екскретуватись у незмінному стані.

Показання для застосування
Запор: регуляція фізіологічного ритму кишечнику.
Портосистемна печінкова енцефалопатія: лікування і профілактика печінкової коми і прекоми.
Стани, що потребують послаблення дефекації (у хворих на геморой, після операцій на кишечнику).

Спосіб застосування та дози
Дуфалак® можна застосовувати розведеним (у воді та інших напоях, що містять воду) або нерозведеним. Дозу потрібно підбирати, виходячи з клінічного ефекту. Добову дозу можна приймати одноразово або розділити її на два прийоми протягом доби за допомогою мірного ковпачка.
Одноразову дозу слід ковтати цілою і не тримати її в роті тривалий час.
Режим прийому препарату слід підбирати залежно від індивідуальних потреб. У разі застосування добової дози в один прийом, її слід приймати одномоментно, наприклад, під час сніданку.

Печінкова кома і прекома
Початкова доза для дорослих – 20-30 г (2-3 пакетики) або 30-45 мл 3-4 рази на день.
Підтримуюча доза підбирається таким чином, щоб досягти двох-трьох м’яких випорожнень на добу.
Пацієнтам у комі Дуфалак® можна вводити через шлунковий зонд або в клізмі.
Стани, що потребують послаблення випорожнень
Дозування – як при лікуванні запору.

Побічна дія
Протягом перших днів лікування може виникнути метеоризм, який зазвичай минає через кілька днів. При прийомі препарату у дозах, що перевищують рекомендовані, може виникнути біль у животі та діарея. У такому разі, дозу треба зменшити. Під час застосування високих терапевтичних доз протягом тривалого часу (зазвичай тільки у хворих з печінковою недостатністю і енцефалопатією) може спостерігатися електролітний дисбаланс унаслідок діареї.
Шлунково-кишкові порушення
Метеоризм, біль у животі, нудота і блювання. Діарея, якщо дози надто високі.
Відхилення лабораторних показників
Електролітний дисбаланс унаслідок діареї.

Протипоказання
Галактоземія, кишкова непрохідність, гіперчутливість до активної речовини або інших компонентів препарату.

Передозування
Якщо дози надто високі, може виникнути біль у животі та пронос. У таких випадках достатньо зменшити дозу або припинити лікування. Надмірна втрата рідини внаслідок діареї і блювання може потребувати корекції електролітного дисбалансу.

Особливості застосування
Застосування у період вагітності або годування груддю. Обмежені дані застосування лактулози вагітними не свідчать про токсичність відносно дефектів розвитку або фето/неонатальну токсичність. Дослідження на тваринах не вказують на наявність прямих або непрямих шкідливих впливів на вагітність, розвиток ембріону і плоду, пологи або постнатальний розвиток.
За необхідності може бути розглянуте питання про застосування Дуфалаку® під час вагітності і годування дитини груддю.
Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами. Дуфалак® не впливає або має неістотний вплив на здатність керувати автомобілем і працювати зі складними механізмами.
Належні заходи безпеки при застосуванні. Якщо терапевтичний ефект протягом кількох днів лікування є недостатнім, слід проконсультуватися з лікарем.
Хворим з непереносимістю лактози застосовувати Дуфалак® слід з обережністю.
Дози препарату, що зазвичай застосовують для лікування запору, не спричиняють проблем у хворих на діабет. Для лікування печінкової (пре)коми зазвичай призначають набагато вищі дози, що треба мати на увазі, призначаючи препарат хворим на діабет.
Пацієнтам з поодинокими спадковими захворюваннями, такими як непереносимість галактози, недостатність лактази, синдром Лаппа або мальабсорбція глюкози-галактози, не слід приймати цей препарат.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами
Дослідження взаємодії не проводилося.

Довідники Корисне Інформація

Гастроентеролог

Ендокринолог

Педіатр

Сімейний лікар

Дерматолог. Венеролог

Пульмонолог. Фтизіатр

Гінеколог

Дитячий ендокринолог

Офтальмолог

Лабораторні тести

Терапевт (том 1)

Терапевт (том 2)

Дільничний педіатр

Кардіолог

Травматолог

Алерголог

Невідкладні стани

Дитячий гастроентеролог

Дитячий інфекціоніст

Імунолог

Антимікробна терапія

Добове моніторування ЕКГ

Хірург

Психіатр

Дитячий пульмонолог

Інфекціоніст

Стоматолог

Уролог

Клінічний досвід

Референтні норми аналізів

Лікарські засоби

Анкета читача

Про нас

Реклама в довідниках

Наші проєкти

Контакти

Сайт для лікарів та медпрацівників
Умови використання