Медичні довідники серії «Бібліотека «Здоров'я України» Медичні довідники серії «Бібліотека «Здоров'я України» Контакт Карта сайту
Професійно лікарю-практику

Нозологии

Лікарські засоби

Торговые марки

Гастритол «Др. Кляйн»

Гастритол «Др. Кляйн», Gastritol® «Dr. Klein»

Gastritol

Виробник: Dr. Gustav Klein, Germany

Форма випуску та склад
Краплі для перорального застосування, флакони по 20 мл, 50 мл, № 1.
100 мл препарату містять рідкі екстракти із трави перстачу гусячого (0,5:1) 35 мл, коренів солодки (0,5:1) 15 мл, коренів дягелю (0,5:1) 5 мл, трави кардобенедикту (0,5:1) 5 мл, трави полину гіркого (0,5:1) 5 мл (екстрагент: етанол 40 об.%), квіток ромашки лікарської (0,5:1) 20 мл (екстрагент: етанол 50 об. %), рН 7,9 ± 0,1, регулюється за допомогою калію гідроксиду та кислоти лимонної.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка. Гастритол «Др. Кляйн» містить ряд активних речовин, які викликають місцевий ефект у шлунково-кишковому тракті й чинять центральну дію на секреторну і моторну функції шлунка. Potentilla anserinum (перстач гусячий) чинить
спазмолітичну дію на мускулатуру шлунково-кишкового тракту. Корінь солодки містить гліциризинову кислоту, яка має сильну протизапальну дію та стимулює утворення грануляційної тканини, а також знижує тонус і моторику шлунково-кишкового тракту. Збільшується васкуляризація слизової оболонки шлунка. Ромашка лікарська чинить протизапальний, антиалергічний і регенеруючий ефекти. Хамазулен швидко і глибоко проникає в слизову оболонку. Активація гіпофіз-адреналової системи призводить до посиленого вивільнення кортикотропіну і кортизону. Протизапальну й антиалергічну дію мають також b-фарнезен та a-бісаболол. Carduus benedictus (кардобенедикт) містить гіркий глікозид кніцин, який так само, як і гіркі речовини, що містяться в дягелі, поліпшує абдомінальний кровообіг, тим самим прискорюючи загоювання виразки і ураження слизової оболонки шлунка. Гірка речовина полину гіркого підвищує моторику шлунка і поліпшує гастрокардіальні симптоми. Оскільки виразка є психосоматичним захворюванням, Hypericum perforatum (звіробій звичайний) впливає на психо-вегетативні розлади, як найважливіший ульцерогенний фактор. Hypericum perforatum діє як парасимпатолітичний засіб. Його ефективність трохи менша, ніж в атропіну, і він не проявляє побічних ефектів, сприяє зменшенню секреції шлункового соку.

Фармакокінетика. Дані про фармакокінетичні властивості фіксованої комбінації зазначених активних інгредієнтів відсутні. Відомі дані, які стосуються окремих лікарських компонентів. Проте за системними фармакологічними ефектами, що спостерігаються після прийому препарату внутрішньо, можна робити висновок про його всмоктування у шлунково-кишковому тракті. Кумарини і фуранокумарини із коренів дягеля легко всмоктуються у шлунково-кишковому тракті. Фармакокінетичні дослідження окремих головних інгредієнтів показали, що майже 80% активних речовин із коренів солодки метаболізуються у печінці. б-бісаболол, що міститься у квітках ромашки лікарської, резорбується тканинами як після прийому внутрішньо, так і після нанесення на шкіру. Виводиться він, головним чином, із сечею і лише в невеликій кількості – з дихальним повітрям. Що ж стосується трави звіробою звичайного, то існують фармакокінетичні дані для гіперицину і псевдогіперицину: після швидкої фази всмоктування рівноважна концентрація (steady state) цих лікарських речовин у крові досягається через 4 дні. Клінічно значущої кумуляції гіперицину не спостерігалося.

Показання для застосування
Функціональна диспепсія: біль в надчеревній ділянці, пов’язаний чи не пов’язаний з прийомом їжі та фізичною напругою, відчуття тяжкості й переповнення у шлунку після їди, раннє насичення, нудота, блювання, відрижка, печія, зригування; здуття живота (метеоризм).
Гастрити, в тому числі хронічний гастрит з підвищеною кислотоутворюючою функцією, а також у складі комплексного лікування виразкової хвороби шлунка і дванадцятипалої кишки.

Спосіб застосування і дози
За відсутності інших призначень приймати по 20-30 крапель, розчинених у невеликій кількості води, 3 рази на день. Перед вживанням збовтувати.

Побічні дії
Дуже рідко. В осіб зі світлою і дуже світлочутливою шкірою можуть спостерігатися шкірні реакції, схожі на сонячний опік (почервоніння). В окремих випадках можливі алергічні реакції при відомій гіперчутливості до будь-якого з інгредієнтів препарату.

Протипоказання
Гіперчутливість до будь-якого з інгредієнтів препарату.

Передозування
Повідомлень про випадки передозування не надходило. Отже, відсутні й відповідні дані. При застосуванні препарату в діапазоні терапевтичних доз ризик передозування практично відсутній.

Особливості застосування
Препарат не слід приймати жінкам під час вагітності та в період лактації, а також дітям до 12 років через відсутність достатнього досвіду його застосування в подібних випадках. Препарат містить 40 об. % алкоголю. Застосування препарату в діапазоні терапевтичних доз не впливає на керування транспортними засобами.
Примітка. Утворення пластівців або помутніння, що спостерігається у препаратах, приготовлених на рослинній основі, не викликає негативних ефектів і не знижує ефективності цих препаратів. Щоб уникнути утворення пластівців або помутніння препарату, флакон не слід зберігати в холодильнику.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами
В окремих випадках препарати, що містять Hypericum perforatum (звіробій звичайний), можуть знижувати ефективність інших лікарських засобів (наприклад, при призначенні протизгортальних засобів кумаринового ряду, циклоспорину, гормональних протизаплідних засобів або дигоксину). У разі одночасного призначення інших медикаментів слід проконсультуватися з лікарем.

Довідники Корисне Інформація

Гастроентеролог

Ендокринолог

Педіатр

Сімейний лікар

Дерматолог. Венеролог

Пульмонолог. Фтизіатр

Гінеколог

Дитячий ендокринолог

Офтальмолог

Лабораторні тести

Терапевт (том 1)

Терапевт (том 2)

Дільничний педіатр

Кардіолог

Травматолог

Алерголог

Невідкладні стани

Дитячий гастроентеролог

Дитячий інфекціоніст

Імунолог

Антимікробна терапія

Добове моніторування ЕКГ

Хірург

Психіатр

Дитячий пульмонолог

Інфекціоніст

Стоматолог

Уролог

Клінічний досвід

Референтні норми аналізів

Лікарські засоби

Анкета читача

Про нас

Реклама в довідниках

Наші проєкти

Контакти

Сайт для лікарів та медпрацівників
Умови використання