Медичні довідники серії «Бібліотека «Здоров'я України» Медичні довідники серії «Бібліотека «Здоров'я України» Контакт Карта сайту
Професійно лікарю-практику

Нозологии

Лікарські засоби

Торговые марки

Гепа-Мерц

Гепа-Мерц®, Hepa-Merz®

Hepa-Merz

Виробник: Merz Pharmaceuticals

Форма випуску та склад
Гранулят для приготування розчину, пакети по 5 г, № 30, №50, № 100.
1 пакет містить L-орнітину-L-аспартату 3,00 г; допоміжні речовини: кислота лимонна безводна, ароматизатор лимонний, ароматизатор апельсиновий, натрію сахарин, натрію цикломат, барвник жовто-оранжевий S (E110), повідон К 25, левулоза.
Концентрат для інфузійного розчину, ампули 10 мл, №10.
1 ампула містить 5,0 г L-орнітину-L-аспартату; допоміжні речовини: вода для ін’єкцій.

Фармакологічні властивості
In vivo дія L-орнітину-L-аспартату зумовлена амінокислотами, орнітином та аспартатом, здійснюється за допомогою двох ключових методів детоксикації аміаку: синтезу сечовини і синтезу глутаміну. Синтез сечовини відбувається в навколопортальних гепатоцитах, де орнітин виступає як активатор двох ферментів: орнітину карбамоїлтрансферази й карбамоїлфосфатсинтетази, а також як субстрат для синтезу сечовини. Синтез глутаміну відбувається в навколовенозних гепатоцитах. Зокрема, за патологічних умов аспартат і дикарбоксилат, включаючи продукти метаболізму орнітину, абсорбуються в клітинах і використовуються там для зв'язування аміаку у формі глутаміну. Глутамат – це амінокислота, яка зв'язує аміак як за фізіологічних, так і за патологічних умов. Отримана амінокислота глутамін являє собою не лише нетоксичну форму для виведення аміаку, але й активує внутрішньоклітинний обмін глутаміну. За фізіологічних умов орнітин і аспартат не лімітують синтез сечовини. Експериментальні дослідження на тваринах показали, що властивість L-орнітину-L-аспартату знижувати рівень аміаку зумовлена прискореним синтезом глутаміну. В окремих клінічних дослідженнях було показано це поліпшення відносно розгалудженого ланцюга амінокислот/ароматичних амінокислот. L-орнітину-L-аспартат швидко абсорбується і розщеплюється на орнітин і аспартат. Період напіввиведення обох амінокислот короткий – 0,3-0,4 години. Частина аспартату виводиться з сечею у незміненому вигляді.

Показання для застосування
Гострі та хронічні захворювання печінки, що супроводжуються гіперамоніємією (гепатит, цироз, жирова дистрофія, токсичні ураження печінки). Печінкова енцефалопатія (латентна та виражена). Ін’єкційна форма також застосовується при порушенні свідомості – комі та прекомі.

Спосіб застосування та дози
Вміст 1-2 пакетиків розчинити у достатній кількості рідини (склянці води, чаю або соку). Розчин приймати всередину, 2-3 рази на день. Тривалість курсу визначається динамікою концентрації аміаку у крові та станом хворого. Курс лікування можна повторювати кожні 2-3 місяці.
Препарат в ампулах застосовують внутрішньовенно. Якщо не призначено інакше, можливе введення до чотирьох ампул на добу. Для хворих на порушення свідомості (кома або прекома) – до 8 ампул протягом 24 годин, залежно від тяжкості стану. Не розчиняйте більше 6 ампул у 500 мл інфузійного розчину. Гепа-Мерц змішують зі звичайними інфузійними розчинами (глюкоза 5%, глюкоза 10%, ізотонічний розчин
натрію хлориду, розчин Рінгера). Гепа-Мерц необхідно вводити крапельно, максимальна швидкість введення – 5 г орнітину аспартату за годину (що відповідає 1 ампулі). Якщо функції печінки істотно ослаблені, введення необхідно відкоригувати відповідно до стану хворого, з метою попередження блювання та нудоти. Немає клінічних даних щодо застосування Гепа-Мерц у дітей.

Побічна дія
При дотриманні рекомендованних доз Гепа-Мерц зазвичай добре переноситься. Можливі алергічні реакції до компонентів препарату. Інколи можливі нудота та блювання. Ці симптоми короткочасні та не потребують відміни терапії.

Протипоказання
Надчутливість до L-орнітину-L-аспартату або будь-якого компонента препарату. Ниркова недостатність тяжкого ступеня (рівень креатинину в сироватці вище 3 мг/100 мл).

Передозування
При прийомі препарату згідно з Інструкцією, передозування малоймовірне. Іноді можливі порушення з боку шлунково-кишкового тракту. Якщо, на думку лікаря, виникли симптоми, що можуть бути пов’язані з передозуванням, прийом препарату слід припинити та вжити симптоматичних заходів.

Особливості застосування
Необхідне обов’язкове обругрунтування лікування препаратом Гепа-Мерц новонароджених, дітей та хворих на спадкову чутливість до фруктози. При використанні препарату згідно з Інструкцією, хворий отримує 1,13 г фруктози з одного пакетика. Не зважаючи на те, що нема повідомлень про шкідливість застосування препарату Гепа-Мерц під час вагітності та лактації, як і будь-які інші ліки, препарат у таких випадках слід застосовувати з обережністю.
Сам перебіг захворювання впливає на здатність керувати механізмами та транспортними засобами, отже у пацієнтів, що приймають Гепа-Мерц, може бути порушена така здатність.
При введені високих доз Гепа-Мерц, концентрату для інфузійного розчину, слід контролювати рівні сечовини в сироватці та сечі. Якщо функції печінки істотно ослаблені, введення необхідно відкоригувати відповідно до стану хворого, з метою попередження блювання та нудоти.
Як і будь-які інші ліки, препарат Гепа-Мерц не слід застосовувати після закінчення терміну придатності.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами
Не рекомендовано вводити в одному інфузійному розчині разом з пеніциліном, вітаміном К, рифампіцином, мепробаматом, діазепамом, клометіазолом, пентоталом, вінкаміном.

Довідники Корисне Інформація

Гастроентеролог

Ендокринолог

Педіатр

Сімейний лікар

Дерматолог. Венеролог

Пульмонолог. Фтизіатр

Гінеколог

Дитячий ендокринолог

Офтальмолог

Лабораторні тести

Терапевт (том 1)

Терапевт (том 2)

Дільничний педіатр

Кардіолог

Травматолог

Алерголог

Невідкладні стани

Дитячий гастроентеролог

Дитячий інфекціоніст

Імунолог

Антимікробна терапія

Добове моніторування ЕКГ

Хірург

Психіатр

Дитячий пульмонолог

Інфекціоніст

Стоматолог

Уролог

Клінічний досвід

Референтні норми аналізів

Лікарські засоби

Анкета читача

Про нас

Реклама в довідниках

Наші проєкти

Контакти

Сайт для лікарів та медпрацівників
Умови використання