Медичні довідники серії «Бібліотека «Здоров'я України» Медичні довідники серії «Бібліотека «Здоров'я України» Контакт Карта сайту
Професійно лікарю-практику

Нозологии

Лікарські засоби

Торговые марки

Гербион® сироп первоцвета

Гербіон® сироп первоцвіту, Herbion® Cowslip Syrup

Herbion Cowslip Syrup

Виробник: KRKA

Форма випуску та склад
Сироп, по 150 мл, в скляному флаконі, № 1.
5 мл (1 мiрна ложка) сиропу містять: Primulae radix aqeous extract (1:3,3) (екстракт кореня первоцвіту водний) 1,03 г, Thymi herba aqeous extract (1:3,3) (eкстракт водний трави чебрецю звичайного) 2,06 г, Levomentholum (левоментол) 0,62 мг;
допоміжні речовини: cахароза, метилпарагідроксибензоат, пропілпарагідроксибензоат.

Фармакологічні властивості
Гербіон® сироп первоцвіту застосовується при кашлі та застудних захворюваннях. Препарат містить водні екстракти кореня первоцвіту, трави чебрецю і левоментол.
Фармакодинаміка. Сапоніни, активні складові екстракту первоцвіту, мають відхаркувальну дію. Вони стимулюють слизову оболонку шлунка, що, завдяки вагусному рефлексу, приводить до збільшення бронхіальної секреції та покращує відхаркування шляхом розріджування мокротиння у бронхах. Завдяки сурфактантній активності, яка виявляється в утворенні мономолекулярної плівки, сапоніни потрапляють з горла до слизової оболонки дихальних шляхів. Тому сапоніни можуть діяти локально, розріджуючи густий слиз бронхів і сприяючи його виділенню.
Трава чебрецю діє як відхаркувальний засіб і бронхоспазмолітик. Така дія зумовлена вмістом ефірної олії, основна частина якої виділяється легенями. На шляху до легенів ця трава сприяє секреції слизу, полегшує відхаркування і водночас справляє спазмолітичну дію на гладкі м’язи дихальних шляхів і тому усуває спазм. Основний компонент ефірної олії тимол також виявляє антисептичну активність.
Левоментол справляє антисептичну та знеболюючу дію, зменшує запалення слизової оболонки, а також підтримує дію ефірної олії чебрецю, і його часто використовують при лікуванні бронхіту та синуситу.
Фармакокінетика. Фармакокінетичні дані сиропу, в цілому, не досліджувались. Відома лише фармакокінетика окремих складових препарату. Після перорального прийому препарату відбувається швидке всмоктування основного компоненту ефірної олії екстракту чебрецю – тимолу. Його максимальна концентрація в плазмі досягається через 1,97 години. В організмі тимол розпадається до сульфату та глюкуроніду. У плазмі міститься, в основному, сульфат, а не вільний тимол. Частина тимолу або ефірної олії чебрецю виводиться легенями. Протягом доби із сечею виводиться 16% тимолу у вигляді глюкуроніду та сульфату.
Левоментол легко розчиняється в жирах і тому добре всмоктується через слизову оболонку кишечнику в кров, звідки потім потрапляє в печінку. У печінці він спочатку гідроксилюється, а потім зв’язується з глюкуроновою кислотою. Виділяється разом із жовчю та сечею. Протягом доби із сечею виводиться від 35% до 50% пероральної дози левоментолу.

Показання для застосування
Препарат Гербіон® сироп первоцвіту рекомендується як відхаркувальний засіб при запаленні дихальних шляхів, що супроводжується тяжким виділенням мокротиння; при гострих респіраторних захворюваннях, що супроводжуються спастичним кашлем; подразнюючому кашлі при фарингіті, трахеїті.

Спосіб застосування та дози
Дітям від 4 до 10 років рекомендується 1 мірна ложка сиропу 3 рази на добу.
Дітям від 10 до 16 років рекомендується по 1-2 мірні ложки сиропу 3 рази на добу.
Дорослі та діти старше 16 років приймають по 2 мірні ложки сиропу 3-4 рази на добу.
Сироп рекомендується запивати великою кількістю чаю або іншого теплого напою.
Курс лікування – 5-7 днів.

Побічна дія
При прийомі рекомендованих доз побічна дія майже не спостерігається. Дуже рідко можуть виникати порушення з боку шлунково-кишкового тракту (нудота, діарея), особливо при прийомі доз препарату, що перевищують рекомендовані.
Рідко у людей з підвищеною чутливістю до компонентів препарату може спостерігатися алергічна реакція.
У разі появи побічної дії застосування препарату слід припинити.

Протипоказання
Гербіон® сироп первоцвіту не рекомендується застосовувати пацієнтам з підвищеною чутливістю до будь-якої речовини, що входить до складу цього препарату, при запаленні слизової оболонки шлунка, виразковій хворобі шлунка, не бажано призначати дітям віком до 4 років.

Передозування
Прийом дуже великих доз препарату може спричинити порушення з боку шлунково-кишкового тракту, такі як нудота, блювання, діарея. Терапія – симптоматична.

Особливості застосування
Препарат містить цукор, тому не може бути рекомендований хворим на цукровий діабет.
Не рекомендується застосовувати пацієнтам з чутливістю до фруктози, із синдромом порушення всмоктування глюкози-галактози або з природженим дефіцитом сахарази-ізомальтази. Парагідроксибензоати можуть спричиняти кропив’янку, контактний дерматит.

Вагітність і лактація. Безпека цього препарату при його застосуванні в періоди вагітності та лактації остаточно не встановлена, тому його не рекомендується призначати в I триместрі вагітності, а протягом останніх місяців вагітності та в період лактації препарат можна застосовувати лише за відсутності інших засобів лікування.

Вплив на здатність керувати автомобілем та іншими механічними засобами. Препарат не впливає на здатність керувати автомобілем та іншими механічними засобами.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами
Не встановлена.

Довідники Корисне Інформація

Гастроентеролог

Ендокринолог

Педіатр

Сімейний лікар

Дерматолог. Венеролог

Пульмонолог. Фтизіатр

Гінеколог

Дитячий ендокринолог

Офтальмолог

Лабораторні тести

Терапевт (том 1)

Терапевт (том 2)

Дільничний педіатр

Кардіолог

Травматолог

Алерголог

Невідкладні стани

Дитячий гастроентеролог

Дитячий інфекціоніст

Імунолог

Антимікробна терапія

Добове моніторування ЕКГ

Хірург

Психіатр

Дитячий пульмонолог

Інфекціоніст

Стоматолог

Уролог

Клінічний досвід

Референтні норми аналізів

Лікарські засоби

Анкета читача

Про нас

Реклама в довідниках

Наші проєкти

Контакти

Сайт для лікарів та медпрацівників
Умови використання