Медицинские справочники серии «Библиотека «Здоровье Украины» Медицинские справочники серии «Библиотека «Здоровье Украины» Контакт Карта сайта
Професійно лікарю-практику

Нозологии

Лекарственные средства

Торговые марки

Иберогаст

Іберогаст, Iberogast

Iberogast

Виробник: Bionorica AG

Форма випуску та склад
Краплі для перорального застосування, по 20 мл, у флаконах, № 1.
100 мл крапель містять спиртовий екстракт зі свіжої рослини іберійки гіркої (Iberis amara), виготовлений на 50% спирті етиловому, (1:1,5-2,5) 15 мл; з висушених рослин: коренів дягелю (radix Аngelicaе), (1:2,5-3,5) 10 мл; квітів ромашки (flos Chamomillae), (1:2-4) 20 мл, плодів кмину (fructus Carvi), (1:2,5-3,5) 10 мл; плодів розторопші (fructus Silybі marianaе), (1:2,5-3,5) 10 мл; листя меліси (folium Melissae), (1:2,5-3,5) 10 мл; листя м’яти перцевої (folium Menthae piperitae), (1:2,5-3,5) 5 мл; трави чистотілу (herba Chelidonii), (1:2,5-3,5) 10 мл; коренів солодки (radix Glycyrrhizae), виготовлених на 30% спирті етиловому; (1:2,5-3,5) 10 мл; в 1 мл – 20 крапель; допоміжні речовини: краплі містять спирту етилового 31%.

Фармакологічні властивості
Склад лікарських рослин, які є компонентами препарату, обумовлює тонізуючу або спазмолітичну дію на шлунково-кишковий тракт, протизапальну дію, пригнічуючи 5-ліпоксигеназу, а також вітрогінну, антибактеріальну дію, пригнічуючи ріст деяких підвидів Helicobacter pylori та інших кишкових бактерій.
Фармакодинаміка. Препарат виявляє як in vitro, так і в експериментальних дослідженнях різних сегментів шлунка та кишечнику тварин, подвійну дію. В нестимульованих або слабко стимульованих сегментах основний тонус підвищується, насамперед, завдяки вмісту іберійки гіркої й протидіє таким симптомам, як відчуття переповненого шлунка і метеоризм. У надмірно стимульованих сегментах препарат виявляє спазмолітичну дію завдяки іншим рослинним компонентам, що входять до його складу. Таким чином, препарат обумовлює коригуючий ефект на моторику шлунково-кишкового тракту.
Препарат обмежує аферентну чутливість щодо подразнень, викликаних розтягненням і стимуляцією серотоніном кишечнику in vivo, і, таким чином, зменшує вісцеральну гіперчутливість. Це пояснюється тим, що компоненти препарату зв’язуються із специфічними рецепторами серотоніну, а також частково – мускарину та опіоїдів, і препарат виявляє регулюючу дію щодо перистальтики та чутливості шлунково-кишкового тракту.
Препарат підвищує концентрацію простагландинів і муцинів, що захищають слизову оболонку, знижує концентрацію лейкотрієнів, які пошкоджують слизову оболонку, та пригнічує секрецію шлункового соку парієтальними клітинами. Завдяки цим якостям, що підтверджуються дослідженнями іn vitro та in vivo, препарат сприяє захисту слизової оболонки шлунка.
Фармакокінетика та дані щодо безпечності. Результати досліджень підтверджують швидке всмоктування ряду складових речовин, дуже добру переносимість, відсутність токсичності (у тому числі репродуктивно- або ембріонотоксичності) при застосуванні доз, що перевищували рекомендовані до 1200 разів, а також відсутність мутагенності, тератогенності та кумуляції діючих речовин.

Показання для застосування
Для лікування функціональної диспепсії, порушень перистальтики шлунково-кишкового тракту, а саме синдрому подразненого кишечнику, спазмів шлунка, а також як допоміжний засіб для симптоматичного лікування гастриту і виразки шлунка та дванадцятипалої кишки.

Спосіб застосування та дози
Якщо немає інших рекомендацій, приймають 3 рази на день перед їжею або під час їжі з невеликою кількістю рідини (2-3 столові ложки, наприклад, води кімнатної температури) у таких дозах:
дорослі та підлітки – по 20 крапель;
діти від 6 до 12 років – по 15 крапель;
діти від 3 до 6 років – по 10 крапель,
від 3 місяців до 3 років – по 8 крапель;
немовлята, молодше 3 місяців – по 6 крапель.
Тривалість курсу лікування визначається індивідуально. Перед застосуванням розчин слід збовтувати.

Побічна дія
У поодиноких випадках можливі шкірні алергічні реакції.

Протипоказання
Підвищена індивідуальна чутливість до компонентів препарату.

Передозування
Випадків передозування не виявлено.

Особливості застосування
У період вагітності та годування груддю препарат слід призначати, впевнившись, що користь від його застосування перевищує потенційний ризик.
Під час зберігання можливе випадіння осаду, але це не впливає на ефективність препарату.
У рекомендованих дозах препарат не впливає на здатність керувати автомобілем і працювати з механізмами.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами
Взаємодія з іншими лікарськими засобами не спостерігалася.

Посібник «Внутрішні хвороби. Підручник, заснований на принципах доказової медицини 2018/19»
Практикум врача
Справочники Полезное Информация

Гастроэнтеролог

Эндокринолог

Педиатр

Семейный врач

Дерматолог. Венеролог

Пульмонолог. Фтизиатр

Гинеколог

Детский эндокринолог

Офтальмолог

Лабораторные тесты

Терапевт (том 1)

Терапевт (том 2)

Участковый педиатр

Кардиолог

Травматолог

Аллерголог

Неотложные состояния

Детский гастроэнтеролог

Детский инфекционист

Иммунолог

Антимикробная терапия

Суточное мониторирование ЭКГ

Хирург

Психиатр

Детский пульмонолог

Инфекционист

Стоматолог

Уролог

Клинический опыт

Референтные нормы анализов

Лекарственные средства

Анкета читателя

О нас

Приобрести справочник

Реклама в справочниках

Новые проекты

Контакт

Сайт для врачей и медработников
Условия использования