Медичні довідники серії «Бібліотека «Здоров'я України» Медичні довідники серії «Бібліотека «Здоров'я України» Контакт Карта сайту
Професійно лікарю-практику

Наша місія

Про нас

Підписка на новини

Підписатися

Відділ медичної літератури був створений на базі Видавничого дому «Здоров'я України». Основне завдання відділу — видання медичних довідників під брендом «Бібліотека “Здоров'я України”» з різних напрямків та різних форматів.

Усе почалося в 2005 році, коли силами колективу газети «Здоров'я України» був виданий перший довідник лікаря. Це був довідник з кардіології, а після нього було ще кілька книг.

Ідея створення довідників виникла не випадково, адже без довідкової літератури не обходиться жоден лікар. Лікар у своїй повсякденній роботі обробляє масу інформації, необхідної для встановлення діагнозу та вибору правильної тактики ведення хворих. Довідники покликані допомогти лікарю на всіх етапах його діяльності – від встановлення діагнозу до призначення лікування та оцінювання його ефективності.

Як засвідчують різні дослідження, у тому числі й наші власні, до довідкової літератури лікар звертається в середньому 2 рази на тиждень. Найзатребуванішими є видання, які містять протоколи, стандарти, клінічні рекомендації з діагностики та лікування, а також опис лікарських засобів.

Отримавши відгуки лікарів на наші перші довідники та оцінивши рівень недостатності подібної літератури на ринку України, у 2006 році було прийнято рішення створити в межах Видавничого дому «Здоров'я України» відділ медичної літератури. Сформувавши повністю самостійний підрозділ зі своєю редакцією, відділом реклами, відділом розповсюдження та продажу, ми почали вибудовувати низку довідників.

Основною нашою метою було видання довідників з усіх напрямків для лікарів різних спеціальностей. Втілюючи даний проєкт, ми хотіли зробити так, щоб лікар міг отримати максимум інформації в одній книзі, пошук інформації був зручним та швидким, а сама інформація була сучасною та корисною лікарям різного рівня надання медичної допомоги – від районної лікарні до високоспеціалізованих лікувальних закладів. Без зайвої скромності, скажу, що нам вдалося досягти мети.

Завдяки вдало розробленій структурі довідника лікар, у більшості випадків, знаходить всю цікаву для нього інформацію в одній книзі.

Кожен довідник складається із трьох розділів:

  1. клінічні рекомендації (дають коротку інформацію щодо діагностики та лікування);
  2. опис лікарських засобів (інструкції із застосування найефективніших у даній галузі препаратів провідних світових виробників);
  3. референтні межі лабораторних досліджень.
Завдяки зручному алгоритму пошуку інформації, який складається з трьох алфавітних покажчиків (алфавітний перелік нозологій, алфавітний покажчик лікарських засобів та алфавітний покажчик міжнародних найменувань препаратів), пошук інформації не займає багато часу.

Провідні фахівці МОЗ України та керівники профільних інститутів АМН України з великим ентузіазмом та методичним підходом долучилися до підготовки основного розділу довідників (клінічні рекомендації, протоколи діагностики та лікування). Саме тому лікар завжди знаходить у наших книгах сучасну, актуальну та корисну у повсякденній роботі інформацію.

Звичайно, важливу роль у здійсненні проєкту відіграла й участь спонсорів, провідних фармацевтичних компаній, що дало нам змогу видавати довідники та безкоштовно їх розповсюджувати серед лікарів.

Крім клінічних рекомендацій і протоколів діагностики та лікування, відділ медичної літератури розвиває нові напрямки:

  • Проєкт «Кишеньковий довідник». Зручний довідник маленького формату містить коротку, чітко структуровану у вигляді таблиць і схем, інформацію. Першим представником цієї серії став «Довідник з антимікробної терапії».
  • Ще одним дуже цікавим та затребуваним є проєкт «Консультація професіонала». Це довідник, створений на основі опитування практикуючих лікарів, який не тільки дасть можливість практикуючому лікарю отримати пораду від провідного фахівця в цій галузі, але й, у свою чергу, забезпечить зворотний зв'язок між лікарем і профільним інститутом.
Хоча основне наше завдання – підготовка довідкової літератури, ми видаємо й інші книги з медичної тематики. Також відділ медичної літератури брав участь у підготовці першого національного формуляру лікарських засобів.

Шановні колеги! Дуже Вам вдячний за зацікавленість нашими виданнями. Ми надзвичайно цінуємо Вашу думку та з вдячністю приймаємо побажання і рекомендації. Ми й надалі намагатимемося бути корисними у Вашій нелегкій, але такій важливій роботі.

Відділ медичної літератури Видавничого дому «Здоров'я України»

Довідники Корисне Інформація

Гастроентеролог

Ендокринолог

Педіатр

Сімейний лікар

Дерматолог. Венеролог

Пульмонолог. Фтизіатр

Гінеколог

Дитячий ендокринолог

Офтальмолог

Лабораторні тести

Терапевт (том 1)

Терапевт (том 2)

Дільничний педіатр

Кардіолог

Травматолог

Алерголог

Невідкладні стани

Дитячий гастроентеролог

Дитячий інфекціоніст

Імунолог

Антимікробна терапія

Добове моніторування ЕКГ

Хірург

Психіатр

Дитячий пульмонолог

Інфекціоніст

Стоматолог

Уролог

Клінічний досвід

Референтні норми аналізів

Лікарські засоби

Анкета читача

Про нас

Реклама в довідниках

Наші проєкти

Контакти

Сайт для лікарів та медпрацівників
Умови використання