Медицинские справочники серии «Библиотека «Здоровье Украины» Медицинские справочники серии «Библиотека «Здоровье Украины» Контакт Карта сайта
Професійно лікарю-практику

Содержание

справочника

Детский гастроэнтеролог

Гастроэнтерология детей раннего возраста

Детский гастроэнтеролог. Гастроэнтерология детей раннего возраста

Патологія органів шлунково-кишкового тракту на сьогоднішній день займає провідні місця в структурі дитячої захворюваності, причин інвалідності й тому традиційно представляє виключний інтерес не тільки для гастроентерологів, а й для педіатрів та лікарів загальної практики.

Особливо важкий перебіг мають захворювання ШКТ у дітей перших років життя, що обумовлено анатомо-фізіологічними особливостями цього вікового періоду, незрілістю адаптаційно-пристосувальних механізмів та, у більшості випадків, генетично детермінованим характером подібних станів.

Розвиток світової та вітчизняної науки безперервно удосконалює існуючі погляди на етіологію та патогенез функціональних і органічних захворювань стравоходу, гастродуоденальної зони, кишечнику, підходи до їх діагностики та лікування. Тому в даному посібнику в світлі останніх наукових досліджень нами представлені основні розділи захворювань органів травлення у дітей раннього віку, починаючи від періоду новонародженості. Наведені дані з внутрішньоутробного формування системи травлення та її анатомо-фізіологічних особливостей. Висвітлені питання діагностики та тактики лікування найбільш поширених природжених вад розвитку шлунково-кишкового тракту.

У дітей раннього віку досить часто зустрічаються стани, пов’язані зі спадковими порушеннями кишкового травлення та всмоктування, але через низьку обізнаність педіатрів та недостатню діагностику синдром мальасиміляції несправедливо продовжує вважатися «нечастим» захворюванням. Велика кількість подібних захворювань та досить складна генетична і клінічна гетерогенність в межах кожного із них часто вводять в оману практикуючих лікарів, які намагаються відокремитись від проблеми взагалі. Разом з тим, тяжкість клінічного перебігу більшості з них та несприятливий прогноз заслуговують на особливу увагу до всієї групи подібних захворювань.

Захворювання печінки та жовчовивідних шляхів у дітей

Захворювання стравоходу та гастродуоденальної зони

Природжені вади розвитку шлунково-кишкового тракту

Функціональні та органічні хвороби кишечнику у дітей раннього віку

Посібник «Внутрішні хвороби. Підручник, заснований на принципах доказової медицини 2018/19»
Практикум врача

Клинический опыт

Справочники Полезное Информация

Гастроэнтеролог

Эндокринолог

Педиатр

Семейный врач

Дерматолог. Венеролог

Пульмонолог. Фтизиатр

Гинеколог

Детский эндокринолог

Офтальмолог

Лабораторные тесты

Терапевт (том 1)

Терапевт (том 2)

Участковый педиатр

Кардиолог

Травматолог

Аллерголог

Неотложные состояния

Детский гастроэнтеролог

Детский инфекционист

Иммунолог

Антимикробная терапия

Суточное мониторирование ЭКГ

Хирург

Психиатр

Детский пульмонолог

Инфекционист

Стоматолог

Уролог

Клинический опыт

Референтные нормы анализов

Лекарственные средства

Анкета читателя

О нас

Приобрести справочник

Реклама в справочниках

Новые проекты

Контакт

Сайт для врачей и медработников
Условия использования