Медичні довідники серії «Бібліотека «Здоров'я України» Медичні довідники серії «Бібліотека «Здоров'я України» Контакт Карта сайту
Професійно лікарю-практику

Содержание

справочника

Детский гастроэнтеролог

Гастроэнтерология детей раннего возраста

Детский гастроэнтеролог. Гастроэнтерология детей раннего возраста

Патологія органів шлунково-кишкового тракту на сьогоднішній день займає провідні місця в структурі дитячої захворюваності, причин інвалідності й тому традиційно представляє виключний інтерес не тільки для гастроентерологів, а й для педіатрів та лікарів загальної практики.

Особливо важкий перебіг мають захворювання ШКТ у дітей перших років життя, що обумовлено анатомо-фізіологічними особливостями цього вікового періоду, незрілістю адаптаційно-пристосувальних механізмів та, у більшості випадків, генетично детермінованим характером подібних станів.

Розвиток світової та вітчизняної науки безперервно удосконалює існуючі погляди на етіологію та патогенез функціональних і органічних захворювань стравоходу, гастродуоденальної зони, кишечнику, підходи до їх діагностики та лікування. Тому в даному посібнику в світлі останніх наукових досліджень нами представлені основні розділи захворювань органів травлення у дітей раннього віку, починаючи від періоду новонародженості. Наведені дані з внутрішньоутробного формування системи травлення та її анатомо-фізіологічних особливостей. Висвітлені питання діагностики та тактики лікування найбільш поширених природжених вад розвитку шлунково-кишкового тракту.

У дітей раннього віку досить часто зустрічаються стани, пов’язані зі спадковими порушеннями кишкового травлення та всмоктування, але через низьку обізнаність педіатрів та недостатню діагностику синдром мальасиміляції несправедливо продовжує вважатися «нечастим» захворюванням. Велика кількість подібних захворювань та досить складна генетична і клінічна гетерогенність в межах кожного із них часто вводять в оману практикуючих лікарів, які намагаються відокремитись від проблеми взагалі. Разом з тим, тяжкість клінічного перебігу більшості з них та несприятливий прогноз заслуговують на особливу увагу до всієї групи подібних захворювань.

Захворювання печінки та жовчовивідних шляхів у дітей

Захворювання стравоходу та гастродуоденальної зони

Природжені вади розвитку шлунково-кишкового тракту

Функціональні та органічні хвороби кишечнику у дітей раннього віку

Клинический опыт

Довідники Корисне Інформація

Гастроентеролог

Ендокринолог

Педіатр

Сімейний лікар

Дерматолог. Венеролог

Пульмонолог. Фтизіатр

Гінеколог

Дитячий ендокринолог

Офтальмолог

Лабораторні тести

Терапевт (том 1)

Терапевт (том 2)

Дільничний педіатр

Кардіолог

Травматолог

Алерголог

Невідкладні стани

Дитячий гастроентеролог

Дитячий інфекціоніст

Імунолог

Антимікробна терапія

Добове моніторування ЕКГ

Хірург

Психіатр

Дитячий пульмонолог

Інфекціоніст

Стоматолог

Уролог

Клінічний досвід

Референтні норми аналізів

Лікарські засоби

Анкета читача

Про нас

Реклама в довідниках

Наші проєкти

Контакти

Сайт для лікарів та медпрацівників
Умови використання