Медичні довідники серії «Бібліотека «Здоров'я України» Медичні довідники серії «Бібліотека «Здоров'я України» Контакт Карта сайту
Професійно лікарю-практику

Содержание

справочника

Стоматолог

Практична пародонтологія

Стоматолог. Практична пародонтологія

Шановні читачі! Перед Вами методичне видання з практичної пародонтології, яке ми адресуємо широкому загалу практичних лікарівF стоматологів різних фахів, з різним терміном роботи у нашій спеціальності, які на своєму досвіді щоденно переконуються у значущості своєчасної та якісної допомоги хворим із ураженнями тканин пародонта, вагомості їх ранньої діагностики, визначення чинників ризику розвитку, комплексної профілактики. Ми впевнені, що це видання буде також корисним для лікарів загальної практики – сімейної медицини, адже генералізовані захворювання пародонта не тільки супроводжують значну кількість хвороб системи травлення, серцевоF судинної патології, ендокринних захворювань, а й можуть бути передвісниками небезпечних для життя хвороб – лейкозів, СНІДу та багатьох інших.

Проблема комплексної стоматологічної допомоги пацієнтам із захворюваннями пародонта досі залишається актуальною. За даними ВООЗ, близько 95% дорослого населення планети і 80% дітей мають ознаки хвороб пародонта, що є основною причиною втрати зубів у людей після 30 років. В Україні, за даними численних епідеміологічних досліджень, поширеність захворювань пародонта серед дорослого населення 35F44 років становить від 92% до 98%. В останні роки спостерігається стійка тенденція до підвищення захворюваності серед осіб молодого віку, збільшення атипових форм пародонтиту. За структурою захворювань пародонту в осіб молодого віку 90F 95% припадає на генералізовані запальні та запальноFдистрофічні захворювання, такі як гінгівіт і пародонтит. Генералізовані захворювання пародонта являють собою вагому медикоFсоціальну проблему, що обумовлено їх схильністю до хронізації, персистуючого перебігу і прогресування: виникнувши у молодому віці, вони призводять не тільки до швидкої втрати значної кількості зубів, але й впливають на загальний стан здоров’я та якість життя.

Отже, ми щиро сподіваємося, що цей науковоFметодичний опус, у якому докладно наведено сучасні матеріали щодо діагностики, диференційної діагностики, клінічного перебігу, лікування та профілактики захворювань пародонта – напрацювання кафедри терапевтичної стоматології Національного медичного університету імені О.О.Богомольця, наших вітчизняних та зарубіжних колег – стане Вашим помічником у щоденній практичній діяльності, а майбутнім стоматологам допоможе стати ерудованими, освіченими фахівцями на користь найдорожчих цінностей – здоров’я і життя людини.

З глибокою повагою та найкращими побажаннями професійних успіхів
Борисенко А.В.
Антоненко М.Ю.
Сідельнікова Л.Ф.

Клініка та діагностика захворювань пародонта

Лікування захворювань пародонта

Обстеження хворого

Профілактика захворювань пародонта

Фармакотерапія захворювань пародонта

Посібник «Внутрішні хвороби. Підручник, заснований на принципах доказової медицини 2018/19»
Довідники Корисне Інформація

Гастроентеролог

Ендокринолог

Педіатр

Сімейний лікар

Дерматолог. Венеролог

Пульмонолог. Фтизіатр

Гінеколог

Дитячий ендокринолог

Офтальмолог

Лабораторні тести

Терапевт (том 1)

Терапевт (том 2)

Дільничний педіатр

Кардіолог

Травматолог

Алерголог

Невідкладні стани

Дитячий гастроентеролог

Дитячий інфекціоніст

Імунолог

Антимікробна терапія

Добове моніторування ЕКГ

Хірург

Психіатр

Дитячий пульмонолог

Інфекціоніст

Стоматолог

Уролог

Клінічний досвід

Референтні норми аналізів

Лікарські засоби

Анкета читача

Про нас

Придбати довідник

Реклама в довідниках

Наші проєкти

Контакти

Сайт для лікарів та медпрацівників
Умови використання