Медичні довідники серії «Бібліотека «Здоров'я України» Медичні довідники серії «Бібліотека «Здоров'я України» Контакт Карта сайту
Професійно лікарю-практику

Нозологии

Лікарські засоби

Торговые марки

Гербион® сироп подорожника

Гербіон® сироп подорожника, Herbion® Plantain Syrup

Herbion Plantain Syrup

Виробник: KRKA

Форма випуску та склад
Сироп, по 150 мл у скляному флаконі, № 1.
5 мл (1 мiрна ложка) сиропу містять: Еxtract aqeous herba рlantaginis lanceolatae (1:5) (екстракт водний листя подорожника ланцетоподібного) 1,25 г, Еxtract aqeous florum malvae sylvestris (1:5) (екстракт водний квіток мальви) 1,25 г, Acidum ascorbinicum (вітамін С) 65 мг;
допоміжні речовини: сахароза, метилпарагідроксибензоат, пропілпарагідроксибензоат.

Фармакологічні властивості
Гербіон® сироп подорожника застосовується при кашлі та застудних захворюваннях. Препарат містить водні екстракти листя подорожнику, квіток мальви та вітамін С.
Фармакодинаміка. Активними речовинами трави вузьколистого подорожника є клейковина та іридоїдні глікозиди (аукубін). Завдяки вмісту аукубіну, водний розчин листя подорожника чинить бактеріостатичну дію та зменшує виразність інфекцій верхніх дихальних шляхів. Антибактеріальний ефект обумовлений наявністю аглікону аукубігеніну, який вивільнюється з аукубіну завдяки активності рослинних бетаглюкозидаз. Через наявність клейковини, екстракт при сухому подразнювальному кашлі, який супроводжується інфекціями верхніх дихальних шляхів, діє як слизовий агент. Клейка речовина утворює тонкий шар і механічно захищає слизові мембрани від подразників, які стимулюють кашльовий рефлекс.
У квітках мальви звичайної також міститься клейка речовина, а також танін та антоцианіновий глікозид мальвін. Екстракт чинить місцеву обволікаючу дію на слизові мембрани верхніх дихальних шляхів. Слиз утворює тонкий механічний захисний шар, завдяки чому зменшується кашльовий рефлекс. Це призводить до усунення кашлю, викликаного подразненням слизової оболонки дихальних шляхів при запаленнях, які зумовлені дією різних подразників зовнішнього середовища.
Вітамін С бере участь у синтезі колагену, утворенні гемоглобіну, стимулює імунну відповідь організму і сприяє регенерації клітин.

Фармакокінетика. Фармакокінетичні дані сиропу, в цілому, не досліджувалися. Відома лише фармакокінетика окремих складових препарату. Після прийому препарату всередину слизові полісахариди обох активних інгредієнтів метаболічно не розпадаються, а діють місцево на слизову оболонку верхніх дихальних шляхів, утворюючи захисний шар.
Всмоктування аскорбінової кислоти (вітамін С) починається через слизові мембрани рота і продовжується в дванадцятипалій кишці та тонкому кишечнику. Він розподіляється в усі тканини та клітини. Концентрація аскорбінової кислоти в лейкоцитах та тромбоцитах вища, ніж в еритроцитах і плазмі. З білками плазми зв’язується приблизно 25% вітаміну С; в організмі здорової людини міститься приблизно 1,5 г вітаміну С.
В людському організмі аскорбінова кислота оборотно окислюється до оксалової кислоти та аскорбат-2-сульфату, які виводяться із сечею. Надлишок аскорбінової кислоти виводиться із сечею у незміненому вигляді.

Показання для застосування
· Сухий кашель при інфекційно-запальних захворюваннях верхніх відділів дихальних шляхів.
· Сухий кашель курців.

Спосіб застосування та дози
Дітям від 2 до 7 років призначають 1 мірну ложку сиропу 3 рази на добу.
Дітям від 7 до 14 років призначають 1-2 мірні ложки сиропу 3 рази на добу.
Дорослим та дітям старше 14 років призначають по 2 мірні ложки сиропу
3-5 разів на добу.
Сироп рекомендується запивати великою кількістю чаю або іншого теплого напою.
Курс лікування – 5-7 днів.

Побічна дія
Рідко у людей, що страждають на підвищену чутливість до компонентів препарату, може спостерігатися алергічна реакція, висип на шкірі, дерматит.

Протипоказання
Гербіон® сироп подорожника не рекомендується застосовувати пацієнтам з підвищеною чутливістю до будь-якої речовини, що входить до складу препарату, при запаленні слизової оболонки шлунка, виразковій хворобі шлунка.
Не бажано призначати дітям віком до 2 років.

Передозування
Токсичні ефекти, пов’язані з передозуванням, не відомі.

Особливості застосування
Препарат містить цукор, тому не може бути рекомендований хворим на цукровий діабет.
Не рекомендується застосовувати пацієнтам з непереносимістю фруктози, із синдромом порушення всмоктування глюкози-галактози або з природженим дефіцитом сахарази-ізомальтази. Парагідроксибензоати можуть спричиняти кропив’янку, контактний дерматит.
Вагітність і лактація. Сироп подорожника Гербіон можна застосовувати у період вагітності та під час годування груддю.
Вплив на здатність керувати автомобілем та іншими механічними засобами. Препарат не впливає на здатність керувати автомобілем та іншими механічними засобами.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами
Не відома.

Довідники Корисне Інформація

Гастроентеролог

Ендокринолог

Педіатр

Сімейний лікар

Дерматолог. Венеролог

Пульмонолог. Фтизіатр

Гінеколог

Дитячий ендокринолог

Офтальмолог

Лабораторні тести

Терапевт (том 1)

Терапевт (том 2)

Дільничний педіатр

Кардіолог

Травматолог

Алерголог

Невідкладні стани

Дитячий гастроентеролог

Дитячий інфекціоніст

Імунолог

Антимікробна терапія

Добове моніторування ЕКГ

Хірург

Психіатр

Дитячий пульмонолог

Інфекціоніст

Стоматолог

Уролог

Клінічний досвід

Референтні норми аналізів

Лікарські засоби

Анкета читача

Про нас

Реклама в довідниках

Наші проєкти

Контакти

Сайт для лікарів та медпрацівників
Умови використання