Медичні довідники серії «Бібліотека «Здоров'я України» Медичні довідники серії «Бібліотека «Здоров'я України» Контакт Карта сайту
Професійно лікарю-практику

Нозологии

Лікарські засоби

Торговые марки

Креон®

Креон®, Kreon®

Pancreatine

Виробник: Solvay Pharmaceuticals GmbH

Склад та форма випуску
КРЕОН® 10000
Капсули по 150 мг, у флаконах, № 20.
1 капсула містить 150 мг панкреатину з підшлункової залози свиней у мінімікросферах, стійких до дії шлункового соку (ліпази – 10000 ОД, амілази – 8000 ОД, протеаз – 600 ОД).
КРЕОН® 25000
Капсули по 300 мг у флаконах, № 20
1 капсула містить 300 мг панкреатину з підшлункової залози свиней у мінімікросферах, стійких до дії шлункового соку (ліпази – 25000 ОД, амілази – 18000 ОД, протеаз – 1000 ОД).

Фармакологічні властивості
Відсутність або зниження секреції підшлункової залози вимагає замісної терапії. Основою лікувальної дії Креону® є активність ферментів підшлункової залози ліпази, амілази та протеаз, що входять до складу панкреатину і забезпечують перетравлення жирів, вуглеводів та білків.
Після швидкого розчинення желатинової капсули у шлунку, стійкі до дії шлункового соку мінімікросферичні гранули панкреатину із захисним покриттям рівномірно перемішуються з їжею та потрапляють до дванадцятипалої кишки, де при рН 5,5 захисна оболонка швидко розчиняється і вивільняються ферменти з ліполітичною, амілолітичною та протеолітичною активністю. Це забезпечує фізіологічний процес травлення та дозволяє уникнути втрати ферментативної активності.
Креон® діє тільки у шлунково-кишковому тракті. Після здійснення своїх ефектів ферменти перетравлюються у кишковому просвіті.

Показання для застосування
Креон® призначають дорослим і дітям для лікування недостатності зовнішньосекреторної функції підшлункової залози, яка має місце при муковісцидозі; при хронічному панкреатиті; після видалення підшлункової залози; після видалення шлунку; при злоякісних пухлинах підшлункової залози; після операцій із накладенням шлунково-кишкового анастомозу (наприклад, резекція шлунку по Більрот ІІ); при здавлюванні панкреатичного або загального жовчного протоку (наприклад, пухлиною); при синдромі Швахмана-Даймонда та інших захворюваннях, які супроводжуються екзокринною недостатністю підшлункової залози.

Спосіб застосування та дози
Капсули Креону® призначені для внутрішнього застосування. Дозу Креону® визначає лікар, базуючись на індивідуальних потребах і залежно від ступеня порушення травлення та складу харчування. Якщо разова доза становить більше однієї капсули, рекомендується приймати половину або третину від загальної кількості капсул на початку прийому їжі, інші – під час їжі. Якщо разова доза дорівнює 1 капсулі, її слід приймати під час їжі. Капсули та мінімікросферичні гранули слід ковтати цілими, не розжовуючи та запиваючи достатньою кількістю рідини (приблизно100 мл). Якщо капсулу неможливо проковтнути цілком (діти та люди похилого віку), її можна розкрити і додати мінімікросферичні гранули до рідкої їжі, що не потребує розжовування, або до рідин, які мають рН менший за 5,0 (наприклад, терте яблуко, йогурт). Таку суміш слід приймати одразу після приготування і не зберігати.
Під час лікування Креоном® дуже важливим є вживання достатньої кількості рідини, особливо у період її підвищеної втрати. Дефіцит рідини може підвищити запори.
Дозування при муковісцидозі
Початкова доза для дітей грудного віку і до чотирьох років складає 1000 ОД ліпази на кілограм маси тіла на кожний прийом їжі, для дітей віком від 4 років – 500 ОД ліпази на кожен з прийомів їжі.
Дозу слід підбирати індивідуально, залежно від тяжкості захворювання, контролю стеатореї та підтримання належного нутритивного статусу. Підтримуюча доза для більшості пацієнтів не повинна перевищувати 10000 ОД ліпази на кілограм маси тіла за добу.
Дозування при інших видах екзокринної недостатності підшлункової залози.
Дозу слід підбирати індивідуально, в залежності від ступеню порушення травлення та жирового складу їжі. Зазвичай початкова доза складає від
10000 до 25000 ОД ліпази під час кожного основного прийому їжі. Однак не виключено, що деякі хворі потребують більш високих доз для усунення стеатореї та підтримання належного нутрітивного статусу. Тому доза для прийому під час сніданку, обіду та вечері може складати від 20000 до 75000 ОД ліпази, а при додатковому легкому харчуванні між головними прийомами їжі – від
5000 до 25000 ОД ліпази.
Якщо доза на один прийом їжі кратна 10000 ОД ліпази, зручніше приймати препарат Креон® 10000, який містить 10000 ОД ліпази в одній капсулі.
Якщо доза на один прийом їжі кратна 25000 ОД ліпази, зручніше приймати препарат Креон® 25000, який містить 25000 ОД ліпази в одній капсулі.

Побічна дія
За даними клінічних досліджень, загальна частота побічних реакцій під час прийому панкреатину не відрізняється від такої у плацебо.
З боку ШКТ: біль у животі, рідше – запор, зміна характеру випорожнень, пронос, блювота і нудота.
З боку шкіри: рідко можуть виникати шкірні алергічні реакції.

Протипоказання
Креон® не можна застосовувати при гострому запаленні підшлункової залози на ранніх етапах та при підвищеній чутливості до свинячого панкреатину або будь-якого іншого з компонентів препарату.

Передозування
При прийомі надзвичайно високих доз інших препаратів панкреатину можлива гіперурикемія та гіперурикурія, тому їх виникнення можливе при передозуванні Креону®. Якщо такі симптоми виникають, необхідно вирішувати питання про відміну препарату та звернутися за допомогою до лікаря.

Особливості застосування
Дані щодо застосування Креону® вагітними жінками та дані досліджень на тваринах недостатні для оцінки впливу на перебіг вагітності, пологів, розвиток ембріону/плоду та постнатальний розвиток дитини, тому потенційний ризик для людини не з’ясований. Креон® можна приймати під час вагітності та лактації тільки у разі явної потреби.
Немає даних щодо негативного впливу Креону® на здатність керувати транспортними засобами або працювати з небезпечними механізмами.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами
Взаємодії з іншими лікарськими засобами не виявлено.

Умови та термін зберігання
Флакони з поліетилену високої щільності. Зберігати флакон щільно закритим при температурі не вище 25 °С. Термін придатності – 3 роки.

Умови відпуску
Без рецепту.

Довідники Корисне Інформація

Гастроентеролог

Ендокринолог

Педіатр

Сімейний лікар

Дерматолог. Венеролог

Пульмонолог. Фтизіатр

Гінеколог

Дитячий ендокринолог

Офтальмолог

Лабораторні тести

Терапевт (том 1)

Терапевт (том 2)

Дільничний педіатр

Кардіолог

Травматолог

Алерголог

Невідкладні стани

Дитячий гастроентеролог

Дитячий інфекціоніст

Імунолог

Антимікробна терапія

Добове моніторування ЕКГ

Хірург

Психіатр

Дитячий пульмонолог

Інфекціоніст

Стоматолог

Уролог

Клінічний досвід

Референтні норми аналізів

Лікарські засоби

Анкета читача

Про нас

Реклама в довідниках

Наші проєкти

Контакти

Сайт для лікарів та медпрацівників
Умови використання