Медичні довідники серії «Бібліотека «Здоров'я України» Медичні довідники серії «Бібліотека «Здоров'я України» Контакт Карта сайту
Професійно лікарю-практику

Нозологии

Лікарські засоби

Торговые марки

Метазидин

Метазидин, Metazydyn

Trimetazidine

Виробник: Польфа Пабянице АО

Форма випуску та склад
Таблетки, вкриті оболонкою, по 20 мг у флаконах, № 60; у блістерах, № 60.
1 таблетка містить триметазидину дигідрохлориду 20 мг; допоміжні речовини: целюлоза мікрокристалічна, кроскармелози натрієва сіль, полівідон, магнію стеарат; оболонка: гіпромелоза Е5, гіпромелоза Е15, гідроксипропілцелюлоза, макроголь 4000, лак кошенілевого червоного, кошеніловий червоний.

Фармакологічні властивості
Фармакодинаміка. Триметазидин належить до групи цитопротекторних лікарських засобів. Нормалізує енергетичний метаболізм клітин, запобігає зниженню внутрішньоклітинного вмісту АТФ. Захищає клітини, зокрема кардіоміоцити, від несприятливих наслідків ішемії, шляхом впливу на внутрішньоклітинні процеси метаболізму та гомеостазу. Попереджує розвиток внутрішньоклітинного метаболічного ацидозу та зменшує його прояви шляхом активації іонних помп.
Триметазидин також збільшує в клітині концентрацію високоенергетичних сполук, таких як АТФ або фосфокреатин, здійснюючи таким чином захисну дію на мітохондрії. Виявлено також, що препарат зменшує утворення вільних радикалів та запобігає окисленню ліпідів. Позитивно впливає на цілісність клітинних мембран.
При прийомі триметазидину підтверджено збільшення толерантності до навантажень у пацієнтів з нападами стенокардії. Спостерігалось як зменшення частоти стенокардичних нападів, так і епізодів «німої» (безсимптомної) ішемії міокарду, що визначається методом Холтера у пацієнтів зі стабільною формою цього захворювання.
Спостерігається покращення клінічного стану у пацієнтів, що приймають триметазидин, з такими вестибулярними порушеннями судинного походження як запаморочення, шум у вухах. У випадку порушень вестибулярного апарату і слуху на фоні артеріальної гіпертензії та недостатності хребтової та основної артерій мозку, найкращий ефект спостерігається на початку лікування триметазидином у період до 2 років від появи перших симптомів.
Препарат ефективний для лікування пацієнтів із хоріоретинальними судинними порушеннями.

Фармакокінетика. Триметазидин зі шлунково-кишкового тракту всмоктується приблизно на 90%. Максимальна концентрація препарату в крові спостерігається через 2-3 години.
Максимальна концентрація після прийому 20 мг препарату становить приблизно 50 мкг/мл. Максимальна концентрація в стаціонарному стані при при-
йомі 20 мг 3 рази на добу становить 122 мкг/мл.
Триметазидин незначною мірою зв’язується з білками плазми (близько 16%).
Швидко виводиться: 60% – нирками, 51% – у незмінному вигляді, решта – у вигляді метаболітів: N-ацетил та N-формілтриметазидин і триметоксигіпурова кислота. Період напіввиведення становить 5,95 ± 0,5 години.

Показання для застосування
Серцево-судинна система: профілактика нападів стенокардії.
Отоларингологія: як допоміжне лікування запаморочень та шуму у вухах.
Офтальмологія: як допоміжне лікування при зниженні гостроти зору та порушеннях поля зору судинного походження.

Спосіб застосування та дози
Застосовувати за призначенням лікаря.
Звичайно приймають від 40 до 60 мг на добу у 2-3 рівних дозах, тобто по
1 таблетці 2-3 рази на добу.
Препарат слід приймати під час їди, запиваючи склянкою води.

Побічна дія
Можливе виникнення незначних розладів шлунково-кишкового тракту (диспепсичні явища – нудота, блювання), головний біль, відчуття сильного серцебиття.
Алергічні реакції: шкірний висип, свербіж.

Протипоказання
Підвищена чутливість до складових препарату.
У зв’язку з недостатньою кількістю досліджень, препарат не рекомендується приймати вагітним, жінкам, які годують груддю, та дітям.

Передозування
Випадки передозування Метазидином невідомі.

Особливості застосування
У пацієнтів з нирковою недостатністю рекомендується проводити моніторинг функціональних показників, за необхідності – відповідно зменшити дозу препарату. Препарат не рекомендується призначати пацієнтам з вираженими порушеннями функції печінки. Особам похилого віку, а також хворим на цукровий діабет, коригування дозування препарату не потрібно. Препарат не впливає на здатність керувати транспортними засобами або працювати з механізмами.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами
Не виявлено взаємодії з іншими лікарськими засобами.

Довідники Корисне Інформація

Гастроентеролог

Ендокринолог

Педіатр

Сімейний лікар

Дерматолог. Венеролог

Пульмонолог. Фтизіатр

Гінеколог

Дитячий ендокринолог

Офтальмолог

Лабораторні тести

Терапевт (том 1)

Терапевт (том 2)

Дільничний педіатр

Кардіолог

Травматолог

Алерголог

Невідкладні стани

Дитячий гастроентеролог

Дитячий інфекціоніст

Імунолог

Антимікробна терапія

Добове моніторування ЕКГ

Хірург

Психіатр

Дитячий пульмонолог

Інфекціоніст

Стоматолог

Уролог

Клінічний досвід

Референтні норми аналізів

Лікарські засоби

Анкета читача

Про нас

Реклама в довідниках

Наші проєкти

Контакти

Сайт для лікарів та медпрацівників
Умови використання