Медичні довідники серії «Бібліотека «Здоров'я України» Медичні довідники серії «Бібліотека «Здоров'я України» Контакт Карта сайту
Професійно лікарю-практику

Нозологии

Лікарські засоби

Торговые марки

Подписка на новости

Подписаться     Отказаться

Мукофальк апельсин

Мукофальк апельсин, Mucofalk® orange

Plantago ovata

Виробник: Dr. Falk Pharma GmbH

Форма випуску та склад
Гранули, по 5 г (3,25 г) у пакетиках, № 20.
5 г (еквівалентні вмісту 1 пакетика) гранул містять лушпиння насіння Ispaghula husk (лушпиння насіння подорожника Plantago ovata Forssk) – 3,25 г; допоміжні речовини: cахароза, декстрин, кислота лимонна безводна, натрію альгінат, натрію цитрат х 2 H2O, натрію хлорид, натрію сахарин, ароматизатор апельсиновий (Evogran 301768).

Фармакологічні властивості
Фармакодинаміка
Агент набухання, який міститься у препараті, поглинає приблизно таку кількість води, яка в 40 разів перевищує власну вагу. Таким чином, випорожнення стають більш об’ємними, а фекалії залишаються м’якими, перистальтика кишечнику стимулюється, а швидкість пасажу зростає.
Фармакокінетика
Через відсутність абсорбції препарату із травного тракту дослідження фармакокінетики не проводилися.
Лушпиння насіння не розщеплюється у кишковому тракті й, таким чином, усмоктування не відбувається. У товстій кишці рослинні волокна частково розщеплюються за допомогою флори кишечнику до ненасичених жирних кислот, які мають трофічний та підтримуючий вплив на слизову оболонку кишечнику.

Показання для застосування
Хронічні запори; захворювання, при яких бажаним є м’яке, полегшене випорожнення кишечнику, наприклад, тріщини заднього проходу, геморой, після оперативного втручання в ділянці прямої кишки; як допоміжний засіб при лікуванні діареї різного походження; синдром подразненого кишечнику.

Спосіб застосування та дози
Дорослі та підлітки старше 12 років приймають по одному пакетику (5 г) Мукофальку Апельсину, розмішаного в достатній кількості рідини (щонайменше 150 мл на один пакетик), 2-3 рази на день.
Якщо препарат призначений як допоміжний засіб при діареї або при синдромі подразненого кишечнику, дорослі та підлітки старше 12 років застосовують по одному пакетику (5 г), розмішаного у достатній кількості рідини (щонайменше 150 мл на один пакетик), 2-6 разів на день.
Примітка
Цей препарат необхідно приймати з достатньою кількістю рідини (мінімум 150 мл). Прийом препарату без достатньої кількості рідини може призвести до ядухи. Мукофальк Апельсин не можна приймати безпосередньо перед тим, як лягати в ліжко. Треба враховувати інформацію з розділу «Застереження при застосуванні».

Метод та тривалість застосування
Цей препарат ніколи не можна приймати без достатньої кількості рідини (наприклад, 150 мл води на 5 г гранул (1 пакетик). Прийом препарату в сухому вигляді може призвести до утруднення ковтання та ядухи.
Після прийому інших ліків необхідно зачекати 30-60 хвилин, перш ніж застосовувати Мукофальк Апельсин.

Побічна дія
Такі симптоми, як метеоризм і відчуття переповненості кишечнику можуть посилитись під час перших днів лікування; однак протягом лікування вони можуть зникнути. У вкрай поодиноких випадках (менше як у 1 людини з 10000 лікованих) може виникнути реакція гіперчутливості, іноді включаючи реакції, подібні до анафілаксії. Описано один випадок бронхоспазму. У таких випадках необхідно припинити застосування ліків та звернутися до лікаря.

Протипоказання
Мукофальк не слід застосовувати у разі:
- відомої реакції гіперчутливості на Plantago або Psyllium, а також підвищеної чутливості до одного зі складників препарату;
- при надмірно твердих випорожненнях (копроліти, скупчення затверділих фекалій);
- при абдомінальних скаргах і болю, нудоті та блюванні (до медичного встановлення їх причин);
- після будь-якої раптової зміни в роботі кишечнику, що триває більше двох тижнів;
- після прийому проносного засобу за відсутності дефекації;
- при недіагностованій ректальній кровотечі;
- при утрудненому ковтанні або блюванні;
- при стенозі стравоходу, кардіального отвору стравоходу або шлунково-кишкового тракту;
- при загрожуючій або наявній непрохідності (ілеус) або синдромі мегаколон;
- при порушеннях водно-електролітного балансу;
- при порушеннях, що супроводжуються обмеженням споживання води;
- при погано контрольованих формах цукрового діабету.
Діти віком до 12 років, через недостатній досвід застосування Мукофальку Апельсину для цієї вікової групи.

Передозування
При занадто високій дозі можуть посилюватися такі побічні симптоми, як біль у животі, метеоризм і відчуття переповненості кишечнику. Перш за все, треба випити якомога більше рідини.

Особливості застосування
При застосуванні Мукофальку Апельсину необхідно забезпечити прийом достатньої кількості рідини, як мінімум, 150 мл води на пакетик.
При діареї найважливішим аспектом лікування є відновлення рідини та електролітів.
Препарат не можна приймати пацієнтам з дисфагією.
Слабкі хворі та хворі похилого віку повинні перебувати під спостереженням на час лікування.
Мукофальк Апельсин містить сахарозу.
Слід уникати застосування сахарози пацієнтам зі спадковою непереносимістю фруктози, синдромом порушеного поглинання глюкози-галактози або вродженою недостатністю сахарози-ізомальтази.
Одна доза Мукофальку Апельсину (5 г) містить 0,5 г сахарози (цукру) і 3,07 ккал (12,86 кДж) та еквівалентна 0,064 вуглеводної обмінної одиниці.
Одна доза Мукофальку Апельсину (5 г) містить 3,9 ммоль (90 мг) натрію. Це треба враховувати пацієнтам з низьконатрієвою/низькосольовою дієтою.
Для пацієнтів, які одночасно застосовують стероїдні гормони, може знадобитися корекція дози.
Для інсулінозалежних діабетиків може знадобитися зменшення дози інсуліну внаслідок уповільнення ресорбції вуглеводів.
Вагітність та лактація. Немає ніяких протипоказань щодо використання Мукофальку Апельсину в період вагітності та лактації.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами
Поглинання в кишечнику інших препаратів, які приймаються одночасно, таких як мінерали (наприклад, кальцій, залізо, літій, цинк), вітаміни (вітамін В12), серцеві глюкозиди і кумарини, може бути сповільнено. Тому, між прийомом Мукофальку Апельсину та інших ліків, повинен бути інтервал приблизно 30-60 хвилин.
Наповнювачі та препарати, що інгібують природну перистальтику кишечнику (наприклад, лоперамід, настоянка опію), не можна застосовувати одночасно з даним препаратом, оскільки може розвинутись непрохідність кишечнику.
Внаслідок уповільнення поглинання вуглеводів, діюча речовина, що міститься в Мукофальку Апельсині, може знижувати рівень цукру в крові. Тому в інсулінозалежних діабетиків може з’явитися необхідність зменшення дози інсуліну.
Не можна виключити послаблення ефекту тиреоїдних гормонів, навіть якщо вони застосовуються неодночасно.

Довідники Корисне Інформація

Гастроентеролог

Ендокринолог

Педіатр

Сімейний лікар

Дерматолог. Венеролог

Пульмонолог. Фтизіатр

Гінеколог

Дитячий ендокринолог

Офтальмолог

Лабораторні тести

Терапевт (том 1)

Терапевт (том 2)

Дільничний педіатр

Кардіолог

Травматолог

Алерголог

Невідкладні стани

Дитячий гастроентеролог

Дитячий інфекціоніст

Імунолог

Антимікробна терапія

Добове моніторування ЕКГ

Хірург

Психіатр

Дитячий пульмонолог

Інфекціоніст

Стоматолог

Уролог

Клінічний досвід

Референтні норми аналізів

Лікарські засоби

Анкета читача

Про нас

Реклама в довідниках

Наші проєкти

Контакти

Сайт для лікарів та медпрацівників
Умови використання