Медичні довідники серії «Бібліотека «Здоров'я України» Медичні довідники серії «Бібліотека «Здоров'я України» Контакт Карта сайту
Професійно лікарю-практику

Нозологии

Лікарські засоби

Торговые марки

Тардиферон

Тардиферон, Tardyferon

Ferrous sulfate

Виробник: Pierre Fabre Medicament Production

Форма випуску та склад
Таблетки, вкриті цукровою оболонкою, пролонгованої дії, № 30.
1 таблетка містить заліза сульфат (II) 256,30 мг, еквівалентний 80 мг заліза двовалентного (Fe2++); допоміжні речовини: кислота аскорбінова, мукопротеоза безводна, крохмаль картопляний, еудрагіт S, триетилцитрат, повідон, тальк, магнію стеарат, олія рицинова гідрогенізована, магнію трисилікат; оболонка: крохмаль рисовий, тальк, титану діоксид, віск карнаубський, еудрагіт Е100, сахароза.

Фармакологічні властивості
Фармакодинаміка. Тардиферон відноситься до комплексних препаратів заліза пролонгованої дії. Містить двовалентний іон заліза сульфату, застосування якого поповнює дефіцит заліза в організмі та стимулює гемопоез. Висока безпека обумовлена наявністю мукопротеози. Мукопротеоза – природний мукополісахарид, захищає слизову оболонку шлунково-кишкового тракту від подразнення іонами заліза; сприяє повільному вивільненню заліза протягом 5-6 годин, що значно покращує переносимість препарату. Аскорбінова кислота як антиоксидант підвищує біодоступність заліза та сприяє його всмоктуванню.
Фармакокінетика. Абсорбція відбувається на рівні дванадцятипалої кишки та проксимального відділу тонкої кишки. Максимальний рівень заліза у крові відзначається приблизно через 7 годин і зберігається підвищеним протягом 24 годин від початку прийому препарату.

Показання для застосування
Залізодефіцитні (гіпохромні) анемії; профілактика залізодефіцитних анемій у жінок в період вагітності, після пологів та лактації; у дітей в період інтенсивного росту.

Спосіб застосування та дози
Для перорального застосування дорослим та дітям після 7 років. Приймати, запиваючи склянкою води, перед їдою.
З метою профілактики залізодефіцитних анемій: 1 таблетка на добу натще.
Лікування залізодефіцитної анемії: дітям – по 1 таблетці на добу (вранці); дорослим – 1-2 таблетки на добу (вранці та ввечері).
Тривалість лікування визначається тяжкістю клінічної картини. Після нормалізації рівня гемоглобіну, прийом продовжують протягом 1-3 місяців щодня по 1 таблетці вранці перед сніданком.

Побічна дія
Як і у випадку застосування інших пероральних препаратів заліза, спостерігається забарвлення калу в чорний колір. Зрідка відзначаються виражені незначною мірою диспепсичні симптоми (біль в ділянці живота, нудота). Інші побічні дії при застосуванні препарату у терапевтичних дозах невідомі.

Протипоказання
Гемолітична анемія, гемосидероз, гемохроматоз, апластична анемія.

Передозування
Застосування рекомендованих доз не може призвести до надлишку заліза в організмі. При випадковому прийомі більшої кількості таблеток, хворому слід вживати сирі яйця та молоко, що призведе до утворення у шлунково-кишковому тракті нерозчинних сполук заліза і сприятиме видаленню його з організму. Прийняті таблетки можна видалити зі шлунка, викликаючи у хворого блювання. Лікар може видалити надлишок заліза шляхом промивання шлунка 1% водним розчином карбонату натрію або призначенням дефероксаміну.

Особливості застосування
Таблетки Тардиферону не слід запивати кавою, чаєм або молоком, оскільки при цьому всмоктування іонів заліза значно зменшується. Під час курсу лікування необхідно кожні 3-4 тижні контролювати морфологічний склад крові та концентрацію заліза у крові.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами
Тетрацикліни, антацидні засоби, що містять кальцій, магній або алюміній, пригнічують абсорбцію заліза. Тому слід уникати одночасного застосування цих засобів. Не рекомендований одночасний прийом Тардиферону з парентеральними препаратами заліза. Вітамін С збільшує абсорбцію заліза з травного тракту.

Довідники Корисне Інформація

Гастроентеролог

Ендокринолог

Педіатр

Сімейний лікар

Дерматолог. Венеролог

Пульмонолог. Фтизіатр

Гінеколог

Дитячий ендокринолог

Офтальмолог

Лабораторні тести

Терапевт (том 1)

Терапевт (том 2)

Дільничний педіатр

Кардіолог

Травматолог

Алерголог

Невідкладні стани

Дитячий гастроентеролог

Дитячий інфекціоніст

Імунолог

Антимікробна терапія

Добове моніторування ЕКГ

Хірург

Психіатр

Дитячий пульмонолог

Інфекціоніст

Стоматолог

Уролог

Клінічний досвід

Референтні норми аналізів

Лікарські засоби

Анкета читача

Про нас

Реклама в довідниках

Наші проєкти

Контакти

Сайт для лікарів та медпрацівників
Умови використання