Медичні довідники серії «Бібліотека «Здоров'я України» Медичні довідники серії «Бібліотека «Здоров'я України» Контакт Карта сайту
Професійно лікарю-практику

Нозологии

Лікарські засоби

Торговые марки

Подписка на новости

Подписаться     Отказаться

Трахисан

Трахісан, Trachisan®

Trachisan

Виробник: Engelhard Arzneimittel GmbH & Co. KG

Форма випуску та склад
Таблетки для смоктання у блістерах, № 20.
1 таблетка містить 0,5 мг тиротрицину, 1 мг лідокаїну гідрохлориду та 1 мг хлоргексидину диглюконату; допоміжні речовини: сорбітол, магнію стеарат, олія м’ятна.
1 таблетка містить 0,69 г сорбітолу (цукрозамінної речовини), що відповідає 0,057 хлібних одиниць.

Фармакологічні властивості
Препарат містить комбінацію речовин, що мають протимікробні властивості та місцевоанестезуючу дію.
Тиротрицин – це суміш різних циклічних та лінійних (аліфатичних) поліпептидів, що діють антибактеріально за рахунок подібності тиротрицину до будови ендотоксинів спороутворювальних Bacillus brevis. Суміш містить до 70-80% тироцидину (лужного циклічного декапептиду) та 20-30% граміцидину (нейтрального лінійного пентадекапептиду).
Тироцидин призводить до вивільнення із бактеріальних клітин субстанцій, що містять азот та фосфор, які подібно до катіонних детергентів, руйнують осмотичний бар’єр мембрани бактеріальної клітини. Тироцидин впливає бактерицидно на мікроорганізми, що ростуть та діляться.
Граміцидин створює катіонопровідні канали у клітинній мембрані бактерії, що призводить до зміни внутрішньоклітинної концентрації катіонів та цитолізу. Граміцидиновий компонент сприяє подальшому роз’єднанню процесів тканинного дихання та окислювального фосфорилювання.
Спектр дії тиротрицину росповсюджується на грампозитивні коки, бактерії та деякі види грибів, наприклад Candida albicans.
На відміну від антибіотиків, при застосуванні тиротрицину не спостерігається перехресна резистентність мікроорганізмів. Ця властивість зумовлена особливим механізмом дії тиротрицину.
Хлоргексидин та його солі мають широкий спектр антимікробної дії щодо грампозитивних і грамнегативних бактерій.
Механізм дії хлоргекидину базується на його спорідненості з клітинною оболонкою мікроорганізмів, властивості якої змінюються внаслідок контакту з активною речовиною.
Ліпофільні групи хлоргексидину спричиняють дезагрегацію ліпопротеїнової мембрани клітинної оболонки, порушують осмотичну рівновагу в клітинах, що руйнує цитоплазматичну мембрану клітини збудника.
Вплив на деякі грамнегативні бактерії (Pseudomonas, Proteus), дріжджі, дерматофіти та мікобактерії незначний. Хлоргексидин неефективний проти спорів грибів, гнилісних грибів, вірусів.
Лідокаїну гідрохлорид є місцевим анестетиком амідного типу. Препарат призводить до блокади натрієвих каналів нервового волокна, внаслідок чого порушується процес деполяризації мембрани нервової клітини через активний потенціал. При цьому блокується передача збудження у волокнах чутливих нервів.

Показання для застосування
Запальні та інфекційні захворювання порожнини рота та глотки, такі як стоматити, гінгівіти, пародонтити, глосити, тонзиліти, фарингіти та інші стани, що супроводжуються порушенням ковтання. Для профілактики інфекцій перед хірургічними втручаннями у ділянки порожнини рота та глотки (екстракція зуба, тонзилектомія).

Спосіб застосування та дози
Приймати по 1 таблетці, розсмоктуючи в ротовій порожнині, кожні 2 години. Добова доза для дорослих та дітей після 12 років – 8 таблеток, для дітей від 4 до 12 років – 6 таблеток.
Як правило, симптоми захворювання минають через кілька днів, але для досягнення стабільного терапевтичного ефекту рекомендують продовжити терапію ще 2-3 доби. Побічна дія
Можливі короткочасні зміни смаку, тимчасове оніміння язика.

Протипоказання
Підвищена чутливість до будь-якого з компонентів препарату.

Передозування
Випадки передозування не описані. При випадковому застосуванні надмірної кількості таблеток рекомендовано промити шлунок.

Особливості застосування
Не рекомендовано застосовувати препарат у дітей молодше 4 років, оскільки препарат треба розсмоктувати.
Вагітність та лактація. Досвіду застосування препарату вагітними жінками, та жінками, які годують немовлят, немає.
Трахісан не містить у своєму складі цукру і тому не сприяє карієсу зубів. Препарат можна застосовувати у пацієнтів, які хворіють на цукровий діабет, використовуючи перерахунок цукрозамінної речовини сорбітолу на хлібні одиниці (0,69 г сорбітолу відповідає 0,057 хлібних одиниць).

Взаємодія з іншими лікарськими засобами
Не виявлена.

Довідники Корисне Інформація

Гастроентеролог

Ендокринолог

Педіатр

Сімейний лікар

Дерматолог. Венеролог

Пульмонолог. Фтизіатр

Гінеколог

Дитячий ендокринолог

Офтальмолог

Лабораторні тести

Терапевт (том 1)

Терапевт (том 2)

Дільничний педіатр

Кардіолог

Травматолог

Алерголог

Невідкладні стани

Дитячий гастроентеролог

Дитячий інфекціоніст

Імунолог

Антимікробна терапія

Добове моніторування ЕКГ

Хірург

Психіатр

Дитячий пульмонолог

Інфекціоніст

Стоматолог

Уролог

Клінічний досвід

Референтні норми аналізів

Лікарські засоби

Анкета читача

Про нас

Реклама в довідниках

Наші проєкти

Контакти

Сайт для лікарів та медпрацівників
Умови використання