Медичні довідники серії «Бібліотека «Здоров'я України» Медичні довідники серії «Бібліотека «Здоров'я України» Контакт Карта сайту
Професійно лікарю-практику

Нозологии

Лікарські засоби

Торговые марки

Тромбонет

Тромбонет, Trombonet

Clopidogrel

Виробник: Фармак

Форма випуску та склад
Таблетки, вкриті оболонкою, по 0,075 г у контурній чарунковій упаковці, № 10, № 30.
1 таблетка містить клопідогрелу гідросульфату в перерахуванні на клопідогрел – 0,075 г; допоміжні речовини: лактози моногідрат, целюлоза мікрокристалічна (101), крохмаль кукурудзяний, олія рицинова гідрогенізована, макрогол 6000, магнію стеарат, гідроксипропілметилцелюлоза, титану диоксид, кандурин (срібний блиск), заліза оксид червоний.

Фармакологічні властивості
Фармакодинаміка
Антиагрегантний засіб. Механізм дії зумовлений незворотнім селективним пригніченням зв’язування аденозиндифосфату (АДФ) з рецепторами тромбоцитів і блокадою АДФ-індукованого зв’язування фибріногену з комплексом глікопротеїн IIb/IIIa. Препарат пригнічує також агрегацію, викликану іншими агоністами, шляхом блокади підвищення активності тромбоцитів вивільненим АДФ. Незворотньо змінює АДФ-рецептори тромбоцита, у зв’язку з чим тромбоцити залишаються нефункціональними протягом всього життя, а відновлення нормальної функції відбувається по мірі оновлення тромбоцитів (приблизно через 7 діб). Пригнічуючи агрегацію тромбоцитів, збільшує час кровотечі. Не впливає на активність фосфодіестерази.
Антиагрегантний ефект дозозалежно виявляється через 2 години після однократного прийому. При курсовому прийомі препарату у добовій дозі 50-100 мг АДФ-індукована агрегація тромбоцитів досягає стійкої рівноваги на 3-7-му добу, при цьому максимальне пригнічення агрегації тромбоцитів складає 40-60%. Після відміни препарату агрегація тромбоцитів і час кровотечі повертаються до початкових значень приблизно через 5-7 діб після прийому останньої дози, що відповідає періоду життя тромбоцитів (7-10 діб).

Фармакокінетика
При внутрішньому застосуванні швидко всмоктується із травного тракту в кров. Біодоступність не залежить від прийому антацидних засобів та їжі. Препарат є попередником активної речовини. Інтенсивно метаболізується у печінці, перетворюючись на активний метаболіт шляхом окислення і подальшого гідролізу (при першому проходженні крізь печінку). Активний метаболіт – тіольне похідне – на даний час неідентифікований, тому фармакокінетичний профіль препарату описується кінетикою його основного циркулюючого метаболіту – фармакологічно неактивного карбоксильного похідного, концентрація якого в плазмі крові складає 85% від початкової сполуки. Максимальний рівень в плазмі крові складає близько 3 мг/л, час його досягнення – близько 1 години. Час напіввиведення складає 8 годин, виводиться з сечею (50%) і калом (46%).

Показання для застосування
Профілактика ішемічних порушень (інфаркт міокарду, ішемічний інсульт), тромбоз периферичних артерій у хворих на атеросклероз. Гострий коронарний синдром без підйому сегменту ST (нестабільна стенокардія або інфаркт міокарда без зубця Q) у комбінації з ацетилсаліциловою кислотою.

Спосіб застосування та дози
Дорослим призначають по 1 таблетці (75 мг клопідогрелу) 1 раз на добу, незалежно від прийому їжі.
У хворих на гострий коронарний синдром без підйому сегменту ST початкова доза складає 4 таблетки (300 мг клопідогрелу) одноразово, далі – по 1 таблетці (75 мг клопідогрелу) на добу, у поєднанні з ацетилсаліциловою кислотою у дозі 75-325 мг/добу.
У пацієнтів похилого віку, пацієнтів з нирковою недостатністю корекція дози не потрібна.

Побічна дія
З боку згортаючої системи крові: кровотечі (шлунково-кишкові, носові), пурпура, гематоми, рідко (0,35%) – геморагічний інсульт.
З боку системи кровотворення: нейтропенія, тромбоцитопенія.
З боку центральної і периферичної нервової системи: головний біль, запаморочення, парестезії.
З боку травної системи: болі у животі, диспепсія, діарея, нудота, гастрит, закреп, рідко – виразки шлунка і дванадцятипалої кишки.
Алергічні реакції: шкірний висип, в окремих випадках – бронхоспазм, анафілактичні реакції, набряк Квінке.

Протипоказання
Гостра кровотеча (при пептичній виразці або внутрішньочерепному крововиливі та ін.), підвищена чутливість до компонентів препарату.

Передозування
Симптоми: при перевищенні рекомендованих доз можливе підсилення симптомів, що описані у розділі Побічна дія.
Лікування: відміна препарату, за необхідності швидкої корекції збільшеного часу кровотечі – переливання тромбоцитарної маси. Специфічного антидоту не існує.

Особливості застосування
У хворих на гострий інфаркт міокарду лікування слід починати через кілька діб. Не слід застосовувати препарат при гострому ішемічному інсульті упродовж не менше 7 днів.
З обережністю слід застосовувати при підвищеному ризику кровотеч внаслідок травми або оперативних втручань, при порушеннях системи гемостазу, при порушеній функції нирок і печінки.
При запланованих хірургічних втручаннях (у випадках, коли антиагрегантна дія небажана) курс лікування препаратом слід припинити за 7 діб до операції.
При появі симптомів підвищеної кровоточивості (кровоточивість ясен, менорагії, гематурія) рекомендується лабораторний контроль системи гемостазу (час кровотечі, кількість тромбоцитів, тести функціональної активності тромбоцитів).
Досвід застосування клопідогрелу у пацієнтів з тяжкими захворюваннями печінки (з ризиком геморагічного діатезу) обмежений. Тромбонет слід застосовувати з обережністю у цих пацієнтів.
Немає доказів впливу клопідогрелу на частоту вроджених аномалій або пошкоджуючої дії на плід. Досвід застосування препарату у вагітних недостатній, тому препарат слід застосовувати лише у випадку крайньої необхідності.
При необхідності призначення Тромбонету в період лактації слід вирішити питання про припинення грудного вигодовування. В експериментах на тваринах встановлено, що клопідогрел і його метаболіти виділяються з грудним молоком; стосовно людей даних немає.
Не досліджено ефективність та безпечність застосування клопідогрелу у дітей.
Вплив препарату на здатність керування автотранспортом та механізмами не встановлений.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами
При одночасному застосуванні з ацетилсаліциловою кислотою і варфарином антиагрегантна дія підсилюється і зростає тривалість кровотечі. Комбінацію клопідогрелу з ацетилсаліциловою кислотою або з варфарином слід призначити з обережністю, оскільки безпечність їх тривалого одночасного застосування на даний час не встановлена.
Необхідно дотримуватися обережності при одночасному застосуванні клопідогрелу з нестероїдними протизапальними засобами, гепарином, тромболітичними засобами, оскільки підвищується ризик виникнення кровотеч.
Не помічено клінічно значимої фармакодинамічної взаємодії при застосуванні клопідогрелу сумісно з фенобарбіталом, циметидином, естрогенами, діуретиками, β-адреноблокаторами, інгібіторами ангіотензинперетворюючого ферменту, блокаторами кальцієвих каналів, засобами, що знижують вміст холестерину в крові, гіпоглікемічними, протиепілептичними препаратами.

Довідники Корисне Інформація

Гастроентеролог

Ендокринолог

Педіатр

Сімейний лікар

Дерматолог. Венеролог

Пульмонолог. Фтизіатр

Гінеколог

Дитячий ендокринолог

Офтальмолог

Лабораторні тести

Терапевт (том 1)

Терапевт (том 2)

Дільничний педіатр

Кардіолог

Травматолог

Алерголог

Невідкладні стани

Дитячий гастроентеролог

Дитячий інфекціоніст

Імунолог

Антимікробна терапія

Добове моніторування ЕКГ

Хірург

Психіатр

Дитячий пульмонолог

Інфекціоніст

Стоматолог

Уролог

Клінічний досвід

Референтні норми аналізів

Лікарські засоби

Анкета читача

Про нас

Реклама в довідниках

Наші проєкти

Контакти

Сайт для лікарів та медпрацівників
Умови використання