Медичні довідники серії «Бібліотека «Здоров'я України» Медичні довідники серії «Бібліотека «Здоров'я України» Контакт Карта сайту
Професійно лікарю-практику

Содержание

справочника

Детский эндокринолог

Рациональная диагностика и лечение эндокринных заболеваний у детей и подростков

Детский эндокринолог. Рациональная диагностика и лечение эндокринных заболеваний у детей и подростков

Патологія ендокринної системи займає одне з перших місць в структурі загальної захворюваності дитячого населення. Порушення будь-якої ланки гормональної регуляції призводить до серйозних розладів функціонування практично всіх систем та органів дитячого організму. В останні роки набувають все більшої актуальності проблеми патології ендокринної системи у дітей та підлітків. Дітей з ендокринною патологією в Україні дуже багато (більше 600000). Найбільш вагомими в практиці дитячого ендокринолога є цукровий діабет, патологія щитоподібної залози, порушення росту та статевого дозрівання. Такі хворі складають основний контингент серед пацієнтів дитячого ендокринолога. Однак не слід забувати й про такі захворювання, як нецукровий діабет, патологія наднирників та прищитоподібних залоз, вроджені ензимопатії. Ці захворювання зустрічаються рідше, проте мають тяжкий клінічний перебіг, потребують своєчасної діагностики та регулярного й довготривалого лікування.

В останні роки ендокринологічна наука набула значного розвитку. Розроблено нові методи діагностики та диференціальної діагностики, поширилися (а в деяких випадках – змінилися) погляди на етіологію та патогенез багатьох ендокринопатій, з’явилися нові сучасні фармакологічні препарати та нові схеми лікування ендокринних захворювань у дітей та підлітків.

Книга, що пропонується вашій увазі, містить детальні протоколи тактики ведення дітей та підлітків, хворих на ендокринну патологію, єдині схеми діагностики, диференціальної діагностики та лікування захворювань залоз внутрішньої секреції, що дозволить значно знизити кількість діагностичних помилок та обрати оптимальну схему лікування в амбулаторних умовах та в стаціонарі.

Раціональні схеми діагностики та лікування захворювань залоз внутрішньої секреції в дитячому та підлітковому віці розроблені з урахуванням новітніх досягнень світової медичної науки, рекомендацій Всесвітньої Організації Охорони Здоров’я (ВООЗ), Європейської Діабетичної Асоціації, Європейської Тиреоїдної Асоціації. Книга підготовлена провідними фахівцями з дитячої ендокринології України та розрахована, в першу чергу, на дитячих ендокринологів, ендокринологів, педіатрів, а також на лікарів інших спеціальностей, сімейних лікарів, інтернів та студентів вищих медичних навчальних закладів.

М.Д. Тронько
О.В. Большова

Заболевания гипоталамо-гипофизарной системы

Заболевания надпочечников

Заболевания паращитовидных желез

Заболевания щитовидной железы

Сахарный диабет

Клинический опыт

Довідники Корисне Інформація

Гастроентеролог

Ендокринолог

Педіатр

Сімейний лікар

Дерматолог. Венеролог

Пульмонолог. Фтизіатр

Гінеколог

Дитячий ендокринолог

Офтальмолог

Лабораторні тести

Терапевт (том 1)

Терапевт (том 2)

Дільничний педіатр

Кардіолог

Травматолог

Алерголог

Невідкладні стани

Дитячий гастроентеролог

Дитячий інфекціоніст

Імунолог

Антимікробна терапія

Добове моніторування ЕКГ

Хірург

Психіатр

Дитячий пульмонолог

Інфекціоніст

Стоматолог

Уролог

Клінічний досвід

Референтні норми аналізів

Лікарські засоби

Анкета читача

Про нас

Реклама в довідниках

Наші проєкти

Контакти

Сайт для лікарів та медпрацівників
Умови використання